Pasaulyje

2016.02.08 17:56

Turkija patikino priimsianti ir daugiau pabėgėlių

BNS2016.02.08 17:56

Prie Turkijos sienos laukia maždaug 30 tūkst. sirų, pabėgusių nuo Rusijos palaikomo režimo atakos šiauriniame Alepo regione, pranešė Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu.

Turkijai jaučiant didėjantį spaudimą atidaryti sieną, A. Davutoglu sakė, kad pabėgėliai bus priimti, jeigu reikės, tačiau nereikia tikėtis, kad viena Turkija užsidės ant pečių pabėgėlių problemą.

Dabar susirinko maždaug 30 tūkst. sirų prie šiaurės vakarinės Sirijos sienos, kuri lieka uždaryta, sakė premjeras spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

A. Davutoglu, kurio šalis priėmė 2,7 mln. atvykėlių iš Sirijos, patikino, kad jeigu reikės, Turkija priims pabėgėlius.

„Žinoma, kaip visada, mes pasirūpinsime savo broliais sirais ir priimsime juos, kai reikės“, – kalbėjo jis.

Tačiau niekas neturi manyti, kad jeigu Turkija priima visus tuos pabėgėlius, ji turėtų viena ant pečių užsidėti pabėgėlių problemą, perspėjo premjeras.

Prašys NATO pagalbos

Turkija ir Vokietija prašys NATO padėti kontroliuoti Turkijos pakrantę ir neleisti kontrabandininkams gabenti žmones per jūrą pavojingomis sąlygomis, sakė A.Merkel.

„Mes pasinaudosime NATO gynybos ministrų susitikimu (prasidėsiančiu trečiadienį) pakalbėti apie padėtį Sirijoje, taip pat apie tai, ar NATO galėtų padėti stebėti padėtį jūroje ir teikti paramą „Frontex“ policijai ir Turkijos pakrančių apsaugai“, – sakė ji po derybų su Turkijos ministru pirmininku.

Pasak A. Merkel, vokiečių ir turkų policininkai stiprins bendradarbiavimą, stengsis stabdyti nelegalią migraciją ir pažaboti žmonių kontrabandininkų veiklą.

A. Merkel Turkijoje siekia įtikinti Ankarą tesėti savo pažadus ir geriau kontroliuoti į Europą plūstančių pabėgėlių srautą.

Lapkričio mėnesį Turkijos vyriausybė pažadėjo ES sustabdyti į Bendriją plūstantį pabėgėlių srautą mainais į 3 mlrd. eurų finansinę pagalbą.

Trečiadienį ES galutinai patvirtino šio susitarimo finansavimą.

Tačiau atrodo, kad nei atėjusi žiema, nei pasiektas susitarimas nesulaiko migrantų – kasdien į Graikijos salas atplaukia pilni laivai naujų atvykėlių.

A. Davutoglu pažadėjo, kad ateityje Turkija ir Vokietija „geriau bendradarbiaus“, siekiant užtikrinti efektyvesnį ES sienų apsaugos tarnybos „Frontex“ darbą.

Vien sausį Viduržemio jūroje paskendo apie 360 migrantų, nurodo Tarptautinė migracijos organizacija. Europos Sąjunga laiko pagalbą Turkijai esmine, siekiant sustabdyti būsimų prieglobsčio prašytojų keliones jūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.