Pasaulyje

2016.02.08 17:46

Rusijos valstybinė televizija: Čečėnija vaidina pagrindinę rolę Rusijos operacijoje Sirijoje

ELTA2016.02.08 17:46

Čečėnijos specialiosios pajėgos, anot Rusijos valstybinės televizijos, vaidina pagrindinį vaidmenį Rusijos operacijoje Sirijoje, informuoja agentūra „Reuters“.

Kremliui ištikimi daliniai žemėje renka karinę informaciją, kuri yra pagrindas rusų pajėgų puolimui, pranešė Rusijos valstybinė televizija, remdamasi Čečėnijos prezidentu Ramzanu Kadyrovu. Be to, čečėnų agentai esą yra infiltruoti į ekstremistų grupuotes, pavyzdžiui, „Islamo valstybę“ (IS). Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas nenorėjo patvirtinti, kad čečėnų dalinių yra Sirijoje.

„Ten yra geriausi čečėnų kovotojai, – sakoma stoties, kuri paprastai perteikia vyriausybės liniją, pranešime. – Jie renka duomenis apie teroristų struktūrą ir skaičių ir identifikuoja atakų taikinius“.

Rusijos naikintuvai nuo rugsėjo pabaigos Sirijoje bombarduoja ekstremistų pozicijas. Rusija konflikte remia savo sąjungininką Basharą al Assadą. Čečėnijoje rusų kariai kovojo du karus su sukilėliais. Čečėnija turi plačią autonomiją Rusijos sudėtyje. Prezidentas R. Kadyrovas buvo išrinktas V. Putino pasiūlymu.