Pasaulyje

2016.02.08 12:43

A. Abromavičius perspėja dėl „senųjų jėgų“ Ukrainoje

BNS 2016.02.08 12:43

Iš Ukrainos ekonomikos ministro pareigų atsistatydinęs lietuvis Aivaras Abromavičius perspėjo dėl „senųjų jėgų“ bandymo stabdyti struktūrines reformas ir paragino sukurti technokratų vyriausybę, siekiant išlaikyti Vakarų partnerių paramą.

„Padaryta daug gerų dalykų, bet pokyčiai, deja, nėra neatšaukiami“, – sakė ministras pirmadienį paskelbtame interviu britų dienraščiui „The Financial Times“.

„Didelį nerimą kelia kai kurių senųjų jėgų bandymai išardyti daugybę gerų dalykų“, – pridūrė ministras.

„Senosiomis jėgomis“ jis sakė vadinantis ne tik oligarchus: „Akivaizdu, kad, deja, kai kurie artimiausi prezidento ir premjero sąjungininkai, kurie buvo kritikuojami vietos ir tarptautinės žiniasklaidos, kišosi į valstybės valdomų korporacijų verslą“.

„Mano atveju, tie vaikinai iš esmės bandė perimti dalį ministerijos, brutaliu būdu paskirdami savo žmones“, – kalbėjo A. Abromavičius.

A. Abromavičius atskleidė, kad jam buvo nurodyta paskirti konkretų asmenį viceministru, o šią žinią perdavė asmuo, prisistatęs prezidento Petro Porošenkos ilgamečio verslo partnerio Igorio Kononenkos patikėtiniu.

Jis sakė tikįs, kad tokį veiksmą sukėlė gamtinių dujų įmonės „Naftogaz“ perdavimas jo vadovaujamai ministerijai. 

Lietuvis perspėjo, kad Ukrainai gresia krizė dėl prarandamo pasitikėjimo ne tik valdžios įstaigomis, bet ir reformų procesu bei politiniu elitu. Jo teigimu, technokratai galėtų suformuoti veiksmingą vyriausybę, jei ją paremtų atitinkami Ukrainos parlamentinių partijų susitarimai.

„Mūsų vakarų partnerių parama mažėja, todėl svarbu panaudoti šią galimybę susigrąžinti pasitikėjimą“, – sakė atsistatydinęs ministras.

A. Abromavičius tapo jau ketvirtuoju reformas nusiteikusiu vykdyti ministru, pasitraukusiu iš Ukrainos vyriausybės po 2014-aisiais įvykusios revoliucijos. Jo pasitraukimą Vakarai įvertino kaip rimtą signalą, kad Kijeve stringa būtinos reformos.