Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.08 14:16

Raudonajai ugninei beždžionei reikalinga ne tik jos metų sėkmė, bet ir žmogaus pagalba

Kinų kalendoriuje Raudonosios ugninės beždžionės metai prasidės per mėnulio jaunatį – pirmadienį, 2016-ųjų metų vasario 8 dieną, o baigsis 2017 metų sausio 28 dieną. Tačiau, pasak gamtosaugininkų, šiai nerūpestingai gudruolei reikalinga ne tik jos totemu pažymėtų metų sėkmė, bet ir žmogaus pagalba. Žinomi pasaulio primatų ekspertai viešai prakalbo apie pavojų ir būtiną šių primatų apsaugą.

„Tikiuosi, kad šie metai mums, žmonėms, kurie rūpinasi šios rūšies gerove ir išlikimu, bus palankūs. Tikiuosi, kad galėsime atsigręžti į Azijoje ir Kinijoje gyvenančias beždžiones ir primatus, jų apsaugą ir apie tai diskutuoti drąsiai ir garsiai. Siunčiu linkėjimus iš Nigerijos, Gombe prie jų prisideda mūsų globojami babuinai, beždžionės ir šimpanzės“, – sako primatologė dr. Jane Goodall.

„Du didžiausi iššūkiai, su kuriais mokslininkai susiduria, tai tradicija šios rūšies atstovus traktuoti kaip maistą ar medicinos priemonių žaliavą, kenkia ir jų gyvenamosios aplinkos naikinimas. Tai kelia  pavojų primatams Azijos regione, ypač Kinijoje“, – aiškina Kadoorie rezervato Kinijoje vadovas dr. Bosco Chan.

Auksuotoji riestanosė šiemet yra Honkongo vandens parko pažiba ir metų simbolis. Skaičiuojama, kad kalnuotose Pietvakarių ir Centrinės Kinijos vietovėse šios rūšies atstovų liko vos 20 tūkstančių. Nors daugelis rezervatų ir zoologijos sodų deda didžiules pastangas mėgindami didinti nykstančių beždžionių rūšių populiacijas, rodos, ne visi lankytojai apie tai turi informacijos.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi