Pasaulyje

2016.02.07 19:50

Somalyje apgadintame laineryje sprogo bomba, patvirtino vyriausybė

BNS 2016.02.07 19:50

Tyrėjai nustatė, kad antradienį įvykusio aviacijos incidento priežastis buvo bombos sprogimas, pranešė vyriausybė. Keleivinio lainerio korpuse atsivėrė didelė skylė, kai jis pakilo iš pagrindinio Somalio oro uosto.

Dėl šios atakos, nusinešusios vieno žmogaus – įtariamo sprogdintojo – gyvybę, saugumo pajėgos suėmė kelis asmenis, Somalio susisiekimo ir aviacijos ministras Ali Ahmedas Jama šeštadienį sakė žurnalistams sostinėje Mogadiše.

Pareigūnai iš pradžių kėlė versiją, kad to incidento priežastis galėjo būti staigi dekompresija lėktuvo salone.

„Papildomi tyrimai, atlikti Somalio ir tarptautinių ekspertų, patvirtino, kad sprogimas, įvykęs „Daallo Airlines“ lėktuve, buvo ne techninis gedimas, o bomba, kuria buvo planuota sunaikinti tą lėktuvą ir nužudyti visus jame buvusius keleivius“, – sakė ministras.

Tas sprogimas pramušė apie metro skersmens skylę lainerio „Airbus A321“ šone, praėjus apie 15 minučių po to, kai jis pakilo iš Mogadišo skrisdamas į Džibutį.

Per tą incidentą žuvo keleivis Abdulahi Abdisalamas, kuris greičiausiai buvo ištrauktas oro srauto iš lėktuvo per sprogimo išmuštą skylę, nurodė tyrėjai.

Dar du iš maždaug 60 laineryje buvusių keleivių buvo lengvai sužeisti.

Lėktuvo pilotas 64 metų serbas Vladimiras Vodopivecas jau anksčiau sakė vienam draugui esantis įsitikinęs, kad laineryje sprogo bomba, rašo Serbijos dienraštis „Blic“.

„Laimei, valdymo prietaisai nebuvo pažeisti, todėl galėjau sugrįžti ir nusileisti oro uoste“, – laikraštis citavo piloto žodžius.

Vaizdo įraše, nufilmuotame po sprogimo, matosi, kaip žmonės susirinko lėktuvo gale, o vėjas blaško pagrindiniame salone iškritusias deguonies kaukes, bet dauguma keleivių atrodė gana ramūs.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės dėl šios atakos.