Pasaulyje

2016.02.07 20:52

Rusija pasisako prieš planus dislokuoti JAV priešraketinę sistemą Pietų Korėjoje

BNS 2016.02.07 20:52

Galimas modernios JAV priešraketinės gynybos sistemos dislokavimas Pietų Korėjoje, reaguojant į Šiaurės Korėjos įvykdytą didelio nuotolio raketos paleidimą, sukeltų pavojų Rusijos saugumui, sekmadienį pareiškė vienas įtakingas Rusijos įstatymų leidėjas.

„JAV pažadai dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą Korėjoje – ne mūsų naudai. Tai grėsmė mums ir mūsų branduolinėms pajėgoms. Tai nepadidins mūsų saugumo“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininkas Vladimiras Komojedovas.

Tačiau jis pažymėjo, kad tokiam sprendimui priimti ir įgyvendinti reikėtų laiko.

Pietų Korėjos gynybos ministerija anksčiau sekmadienį pranešė, kad Seulas pradeda derybas su Vašingtonu dėl priešraketinės gynybos sistemos THAAD dislokavimo Pietų Korėjoje.

Amerikos kariškiai sakė, kad tokia sistema reikalinga Pietų Korėjos saugumui užtikrinti, atsižvelgiant į Pchenjano balistinių raketų programos plėtrą.

„Jeigu THAAD bus dislokuota Korėjos pusiasalyje, ji bus nukreipta tik prieš Šiaurės Korėją“, – žurnalistams sakė vienas Pietų Korėjos ministerijos atstovas.

Pasak jo, Seulas apie planuojamas derybas iš anksto informavo Rusiją ir Kiniją, kurios pasisako prieš Amerikos priešraketinės gynybos sistemų dislokavimą jų kaimynystėje.