Pasaulyje

2016.02.07 13:49

Taivano žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 24

BNS 2016.02.07 13:49

Taivane gelbėtojai sekmadienį karštligiškai darbavosi, ieškodami gyvų likusių žmonių vieno daugiaaukščio pastato griuvėsiuose po salos pietinę dalį supurčiusio stipraus žemės drebėjimo, nusinešusio bent 24 žmonių gyvybes.

Gelbėtojų centras labiausiai nukentėjusiame Tainano mieste nurodė, kad jau 171 žmogus išgelbėtas vykdant paieškas 17 aukštų gyvenamojo namo, kurį sugriovė šeštadienį paryčiais įvykęs 6,4 balo žemės drebėjimas, griuvėsiuose.

Tainano meras Lai Ching-te, duodamas interviu prie šio namo griuvėsių, sakė, kad ten galbūt tebėra įstrigę dar 124 žmonės, o daugelis jų tikriausiai atsidūrę giliai po nuolaužų krūva. Meras nurodė, kad daug žmonių pavyko išgelbėti, pasinaudojus gyventojų suteikta informacija, kur būtų galima rasti nuolaužų palaidotus žmones.

Aštuntame namo aukšte gyvenęs Huang Guang-wei sekmadienio rytą buvo rastas visiškai kitoje sugriuvusio pastato dalyje, o šis faktas byloja, kaip smarkiai deformavosi jo konstrukcijos, sakė Lai Ching-te. Gelbėtojai pamatė Huang Guang-wei per 10 cm pločio plyšį, bet ištraukė jį tik po aštuonias valandas trukusių darbų, pasakojo meras.

Iš po griuvėsių taip pat buvo išgelbėtas 32 metų Chiu Guo-hsiungas, kuris sugebėjo pasakyti gelbėtojams savo vardą ir suteikti kitokios informacijos. Iš po nuolaužų ištraukta moteris ir šešių mėnesių mergytė buvo skubiai išvežtos į ligoninę.

Apie 60 metų vyras, kurio sūnus spėjo išbėgti iš namo, o marti buvo ištraukta iš po griuvėsių sunkiai sužeista, stengėsi padėti gelbėtojams rasti vietą, kur galbūt tebėra jo anūkai.

„Mano 11-metis ir 12-metis vaikaičiai tebėra 9-ame aukšte, – sakė vyras, pavarde Huangas. – Sakiau savo sūnui nepirkti čia buto – jis buvo įtartinai pigus.“

Išgirdęs tuo žodžius, kitas vyras pritariamai linktelėjo galva, laukdamas žinių apie savo giminaičius, gyvenusius 7-ame aukšte.

Miesto administracija nurodė, kad 22 iš 24 patvirtintų žmonių žūties atvejų yra susiję su minėto namo griūtimi. Pasak jų, iš šio pastato buvo išgelbėtas 171 žmogus, iš kurių 90 buvo išvežti į ligoninę. Dar per 100 žmonių buvo išgelbėti kitose miesto vietose, o aštuonis teko hospitalizuoti.

17 aukštų namo griūtis iškart iškėlė klausimų dėl jo konstrukcijos šioje dažnai žemės drebėjimų supurtomoje saloje, o Taivano vidaus reikalų ministras sakė, kad bus pradėtas tyrimas.

Mieste sugriuvo devyni kiti pastatai, o dar penki pavojinga pasviro.

Šis žemės drebėjimas įvyko likus dviem dienoms iki Naujųjų metų pagal kinų mėnulio kalendorių. Tai viena iš svarbiausių kasmetinių švenčių, per kurią visi šeimos nariai tradiciškai susirenka kartu.

Taivano greitojo geležinkelio operatoriai sekmadienį paskelbė, kad traukiniai nuo vidurdienio pradės važinėti įprastu režimu. Žemės drebėjimas apgadino elektros linijas netoli Tainano stoties, todėl traukinių eismas smarkiai sutriko tuo metu, kai daug žmonių grįžta namo švęsti Naujųjų metų.

Žemės drebėjimai dažnai supurto Taivaną, bet paprastai jie būna silpni ir nepadaro didesnės žalos. Tačiau per 7,6 balo žemės drebėjimą, smogusį salos vidurio regionui 1999 metais, žuvo daugiau negu 2,3 tūkst. žmonių.