Pasaulyje

2016.02.07 23:24

Turkija leis Sirijos pabėgėliams kirsti sieną

ELTA2016.02.07 23:24

Turkija įsileis Sirijos pabėgėlius, kurie pasiekė sieną, bėgdami nuo Rusijos palaikomo režimo aviacijos šturmo Alepo mieste.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sako, kad, jei sirų pabėgėliai pasiekė sieną ir neturi kito pasirinkimo, jie bus įleisti į šalį.  

Kiek anksčiau Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini paragino Turkiją įsileisti dešimtis tūkstančių sirų pabėgėlių, kurie yra įstrigę Kilio mieste.

F. Mogherini pareiškė, kad pareiga suteikti pabėgėliams apsaugą yra, jei ne teisinė, tai bent moralinė.

Turkija anksčiau teigė, kad pabėgėliai pačioje Sirijoje gauna maisto ir pastogę, todėl jiems nėra būtina leisti kirsti sieną.

Šiuo metu skaičiuojama, kad Sirijos vyriausybei puolant sukilėlių pozicijas netoli Alepo iš regiono pasitraukė apie 35 tūkst. sirų.

F. Mogherini sakė, kad ES teikė finansavimą Turkijai, kad būtų tikra, jog pastaroji turi „priemonių, instrumentų ir išteklių, reikalingų apsaugoti ir apgyvendinti prieglobsčio ieškančius žmones“.

Dar lapkritį ES sutarė su Turkija dėl 3 mlrd. eurų vertės paramos teikimo – lėšos skirtos pasirūpinti Sirijos pabėgėliais Turkijoje.

F. Mogherini raginimą pakartojo ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas bei Olandijos užsienio reikalų ministras Bertas Koendersas, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt