Pasaulyje

2016.02.07 11:20

Šiaurės Korėja sėkmingai paleido didelio nuotolio raketą

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.07 11:20

Šiaurės Korėjai paleidus į orbitą ilgojo nuotolio raketą, rengiamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nepaprastasis posėdis. Tuo metu Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos žada derėtis dėl amerikiečių raketų sistemos dislokavimo Korėjos pusiasalyje.

Pchenjanas palydovą paleido iš šalies šiaurės vakaruose esančios bazės. Taip Šiaurės Korėja pažeidė Jungtinių Tautų rezoliuciją, kuria draudžiama tokia veikla.

Japonija, Pietų Korėja bei Jungtinės Valstijos baiminasi, kad Šiaurės Korėja siekia pasigaminti atominį ginklą, kuris pasiektų Ameriką. Pietų Korėja ragina imtis griežtų sankcijų Pchenjanui.

Naujausiu tolimojo nuotolio raketos bandymu Šiaurės Korėja šiemet jau antrą kartą provokuoja tarptautinę bendruomenę. Po sausio 6-ąją atlikto pirmojo bandymo šiai šaliai galingosios valstybės jau įvedė sankcijų.

Kaip sekmadienį paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinės televizijos pranešėja, raketos startas, kurį asmeniškai įsakė atlikti Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, „sėkmingai iškėlė mūsų Žemės stebėjimų palydovą „Kwangmyongsong 4“ į orbitą“.

Palydovas buvo paleistas iš Sohė bandymo poligono šalies šiaurės vakaruose 9 val. vietos (2 val. 30 min. Lietuvos) laiku, o maždaug po 10 minučių pasiekė orbitą.

Oficialų pranešimą perskaitė šalies televizijos žvaigžde tapusi Ri Chun Hee, pagarsėjusi savo pompastišku stiliumi skelbiant svarbiausias šalies naujienas, tokias kaip praeitą mėnesį netikėtai įvykdytas branduolinis bandymas.

„Visiška sėkmingas „Kwangmyongsong 4“ startas yra epochos masto įvykis plėtojant šalies mokslo, technologijos, ekonomikos ir gynybos pajėgumus, legitimiai naudojantis teise naudoti kosminę erdvę nepriklausomai ir taikiems tikslams“, – sakė ji.

Ri Chun Hee teigė, kad Šiaurės Korėja toliau vysto savo kosminę programą, ir pridūrė, kad naujausias palydovas, kuriame sumontuoti įvairūs matavimo ir ryšių prietaisai, skrieja poliarine orbita, apsisukdamas aplink Žemę kas 94 min. 24 sekundės.

„KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) nacionalinė aerokosminės plėtros administracija ateityje paleis daugiau palydovų, ištikimai vykdydama didžiosios Korėjos darbininkų partijos politiką skirti didelę svarbą mokslui ir technologijoms“, – sakė pranešėja.