Pasaulyje

2016.02.05 16:34

H. Clinton ir B. Sandersas susikovė „vienas prieš vieną“ debatuose

ELTA 2016.02.05 16:34

Buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton ir Vermonto senatorius Bernie Sandersas Demokratų partijos kandidatų į prezidentus „vienas prieš vieną“ debatuose susiginčijo dėl Volstrito ir užsienio reikalų politikos, informuoja BBC.

H. Clinton priešininką apibūdino kaip idealistą, kuriam nepavyks nieko įgyvendinti, o B. Sandersas buvusią JAV valstybės sekretorę apkaltino pernelyg aklai siekiant realių pokyčių.

Tai pirmieji šių kandidatų TV debatai po to, kai šią savaitę Demokratų partijos varžybose pretendentų skaičius sumažėjo iki dviejų. Kovoje nelikus trečio konkurento, išryškėjo H. Clinton ir B. Sanderso tarpusavio politikos skirtumai.

Buvusi Jungtinių Valstijų valstybės sekretorė teigė, kad B. Sanderso pasiūlymai, pavyzdžiui, visuotinė sveikatos apsauga, yra nepasiekiami ir per brangiai kainuotų.

Ji agresyviai atakavo B. Sandersą dėl jo pastangų ją pavaizduoti kaip priklausomą nuo Volstrito aukų rinkimų kampanijai ir už pasisakymus gautų atlygių.

„Pats laikas užbaigti klastingą šmeižtą, kurį skleidei tu ir tavo kampanija“, – sakė H. Clinton.

Vermonto senatorius pasinaudojo mėgstamiausia puolimo taktika ir apkaltino buvusią JAV sekretorę palaikius Irako karą, o H. Clinton kvotė senatorių dėl jo kompetencijos vykdyti užsienio reikalų politiką.

Debatai vyko likus penkioms dienoms prieš kitą rinkimų etapą Naujajame Hempšyre antradienį.