Pasaulyje

2020.11.05 19:50

Vatikanas liepė atlikti tyrimą dėl galimo mažamečių tvirkinimo dangstymo Lenkijoje

BNS2020.11.05 19:50

Vatikanas liepė atlikti tyrimą dėl įtarimų, kad vienas lenkų arkivyskupas emeritas elgėsi aplaidžiai nagrinėjant pranešimus, kad Gdansko arkivyskupijoje, kuriai jis vadovavo, kunigai galimai tvirkino mažamečius.

Apaštališkoji nunciatūra Lenkijoje nurodė, kad atlikti tyrimą pavesta Varšuvos arkivyskupui ir kad preliminarus tyrimas dėl arkivyskupo emerito Slawojaus Leszeko Glodzio veiksmų jau yra baigtas.

Trečiadienį paskelbtame pareiškime apaštališkoji nunciatūra nepateikė jokios informacijos apie rezultatus.

Popiežius Pranciškus priėmė S. L. Glodzio prašymą atleisti jį nuo užimamos tarnystės šiam rugpjūtį pažymėjus savo 75-ąjį gimtadienį – tai yra ženklas, kad pontifikas rimtai vertina buvusiam arkivyskupui mestus kaltinimus.

S. L. Glodzis, kadaise ėjęs ir Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo kapeliono pareigas, neigia, jog kada nors elgėsi aplaidžiai.

S. L. Glodzis įvardijamas smurtą patyrusių asmenų parengtoje ataskaitoje kaip vienas iš dviejų dešimčių dabartinių ir buvusių Lenkijos vyskupų, kaltinamų dangstant tvirkintojų kunigų nusikaltimus. Tas dokumentas buvo pateiktas Pranciškui jo iniciatyva pernai Vatikane surengto pasaulinio prievartos prevencijos forumo išvakarėse.