Pasaulyje

2020.11.05 15:00

Macronas stiprins pasienio kontrolę po išpuolio Nicoje

ELTA2020.11.05 15:00

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį teigė planuojąs griežtinti pasienio kontrolę po keleto teroristinių išpuolių šalyje, įskaitant bažnyčioje Nicoje įvykdytą užpuolimą peiliu, dėl kurio kaltinamas migrantas iš Tuniso.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį teigė planuojąs griežtinti pasienio kontrolę po keleto teroristinių išpuolių šalyje, įskaitant bažnyčioje Nicoje įvykdytą užpuolimą peiliu, dėl kurio kaltinamas migrantas iš Tuniso.

Per vizitą Prancūzijos ir Ispanijos pasienio teritorijoje E. Macronas paskelbė, jog dėl terorizmo „didėjančios grėsmės“ pasienio apsaugos pareigūnų bus dvigubai daugiau, jų skaičius padidės nuo 2 400 iki 4 800.

Išpuolis buvo įvykdytas ketvirtadienį Notre-Dame bazilikoje Nicoje apie 9.00 val. ryto vietos laiku. Prancūzijos policijos šaltinio teigimu, per išpuolį užpuolikas peiliu nudūrė tris žmones, dar šešis žmones sužeidė.

Vietos policija netrukus po išpuolio sulaikė užpuoliką. Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai pradėjo tyrimą dėl terorizmo.

Įtariamasis, identifikuotas kaip Brahimas Aouissaouis, rugsėjo pabaigoje atvyko į Italijos Lampedūzos salą, kur valdžios pareigūnai jam paskyrė karantiną, po kurio jis paleistas su nurodymais palikti Italijos teritoriją.

Šaltinių teigimu, jis į Prancūziją atvyko spalio pradžioje.

Belgijoje suimti du paaugliai, kaltinami planavus surengti islamistinį išpuolį

Belgijoje sulaikyti du paaugliai, 16-metis ir 17-metis, kaltinami ištikimybės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotei prisiekimu ir policijos pareigūnų užpuolimo peiliais planavimu, pranešė prokurorai.

Paaugliai sulaikyti šeštadienio vakarą rytinėje šalies dalyje esančiame Epeno mieste, netoli pasienio su Vokietija. Šiuo metu jie yra nepilnamečių sulaikymo įstaigoje.

Belgijos transliuotojas RTBF pranešė, kad rasti vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip jaunuoliai prisiekia ištikimybę IS.

IS grupuotė prisiėmė atsakomybę dėl pirmadienį Vienoje įvykdytų šaudynių, kurių metu žuvo keturi žmonės.

IS ekstremistai jau yra surengę išpuolių Belgijoje. 2016 m. kovo mėnesį savižudžiai sprogdintojai Briuselio oro uoste ir metro stotyje detonavo sprogmenis ir pražudė 32 žmones, dar 340 asmenų buvo sužeisti.

2018 m. gegužę suradikalėjęs užpuolikas nužudė du policijos pareigūnus ir dar vieną žmogų. IS prisiėmė atsakomybę už išpuolį.