Pasaulyje

2020.11.05 13:39

Kalinio kostiumu apvilktą Putino manekeną sukūrusiam rusui skirta bausmė buvo sušvelninta

BNS2020.11.05 13:39

Rusijos teismas ketvirtadienį sušvelnino dvejų metų įkalinimo bausmę aktyvistui, demonstravusiam manekeną su prezidento Vladimiro Putino kauke.

Aleksandras Šabarčinas ir Danila Vasiljevas buvo areštuoti 2018 metais, kai prie gatvės žibinto stulpo Uralo mieste Permėje pritvirtino manekeną su prezidento kauke ir kalinio drabužiais.

Tuomet aktyvistai filmavo praeivių reakcijas ir skelbė įrašus „Youtube“.

Rugpjūčio mėnesį 22 metų A. Šabarčinas buvo nuteistas dvejus metus kalėti už chuliganizmą, o D. Vasiljevui buvo skirta lygtinė vienų metų įkalinimo bausmė.

Po apeliacijos Permės regiono teismas ketvirtadienį sušvelnino A. Šabarčino įkalinimo bausmę, atidėdamas jos vykdymą, naujienų agentūrai AFP sakė teismo atstovė Aliona Popova.

D. Vasiljevo bausmė liko nepakeista.

Garsi Rusijos žmogaus teisių organizacija „Memorial“ A. Šabarčiną vadina politiniu kaliniu.

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ praėjusį mėnesį sakė, kad A. Šabarčinas turėtų būti paleistas, o D. Vasiljevo teistumas turėtų būti anuliuotas.

Jų akcija priskirtina „teisės į raiškos laisvę“ sričiai, o Rusija teisę į raiškos laisvę „įsipareigojo palaikyti kaip tarptautinių žmogaus teisių sutarčių šalis“, sakė „Amnesty International“ Rusijos tyrėja Natalija Priluckaja.