Pasaulyje

2016.02.04 17:54

Italija reikalauja iš Egipto tiesos apie italų studento nužudymą

BNS 2016.02.04 17:54

Italijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni ketvirtadienį piktai reikalavo „teisybės“ iš Egipto dėl nepaaiškintos Kembridžo universiteto studento Giulio Regeni žūties.

Kalbėdamas Italijos nacionaliniam transliuotojui RAI iš Londono, P. Gentiloni reikalavo, kad Egiptas leistų Italijos ekspertams dalyvauti tyrime dėl 28-erių metų italo mirties, „nes mes norime, kad išaiškėtų tiesa, kiekvienas paskutinis jos trupinėlis“.

„Mes bent tiek esame skolingi šiai šeimai, sukrėstai nepataisomai, ir ji turi teisę bent žinoti tiesą“, – sakė ministras.

Kaip jau buvo pranešta, Egipte dingusio italo doktoranto sudeginti palaikai buvo rasti pakelėje viename sostinės Kairo priemiestyje; anot ekspertų, jis buvo kankintas.

Pusnuogio G. Regeni kūnas buvo rastas trečiadienį griovyje prie kelio Kairas-Aleksandrija vakariniame Spalio 6-osios priemiestyje ir buvo atpažintas jį pažinojusių žmonių.

Doktoranto veide ir kojose nustatytos nudegimo cigarete žymės, daugybė žaizdų kitose kūno vietose, tad tyrėjai neabejoja, kad jis buvo nužudytas.

Pasak naujienų agentūros „The Associated Press“ šaltinis sakė, kad G. Regeni dingo Egipte sausio 25 dieną, kai šalyje buvo minimos autokratą Hosni Mubaraką nuvertusio sukilimo penktosios metinės.

Britanijos Kembridžo universiteto informacija rodo, kad G. Regeni buvo Politikos ir tarptautinių studijų katedros doktorantas.

P. Gentiloni pareiškė užuojautą G. Regeni artimiesiems; o studento tėvai išskrido į Kairą parsigabenti sūnaus palaikų.

G. Regeni, kuris, be kita ko, studijavo arabų kalbą ir literatūrą, yra kilęs iš Fiumičelo miestelio Italijos šiaurės rytuose.

Jis atvyko į Kairą rinkti medžiagos disertacijai ir paskutinį kartą buvo matytas sausio 25 dieną, kai išėjo iš savo namų sostinės priemiestyje, ketindamas važiuoti metropoliteno traukiniu į miesto centrą susitikti su draugu.