Pasaulyje

2020.11.05 07:22

Naujausia informacija. Italijoje per parą užfiksuotas didžiausias nuo gegužės pradžios mirčių nuo koronaviruso skaičius

atnaujinta 20.42
BNS, ELTA2020.11.05 07:22

Italijoje per parą nustatyti 34 505 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, infekuotieji buvo išaiškinti atlikus beveik 220 tūkst. testų. Tokius duomenis ketvirtadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Per 24 valandas nuo Covid-19 padarinių Italijoje mirė 445 žmonės, beveik 100 daugiau negu diena anksčiau. Tai naujas maksimumas nuo gegužės pradžios. Bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje jau viršijo 40 tūkst.

Iš viso nuo pandemijos pradžios koronavirusas diagnozuotas 800 tūkst. italų.

Penktadienį Italijoje įsigalioja naujos karantino priemonės, kurios įvedamos pagal šalies suskirstymo į „raudonąją“, „oranžinę“ ir „geltonąją“ zonas principą. Dauguma regionų priklauso pastarajai, kuriai, be kito ko, taikoma komendanto valanda.

Danija skelbia priemones apsisaugoti nuo mutavusio koronaviruso plitimo

Danijos premjerė Mette Frederiksen paskelbė apie specialius apribojimus, kurie bus taikomi maždaug 280 tūkst. žmonių šalies šiaurės rytuose, po to, kai su audinių ūkiais susijęs mutavęs koronavirusas buvo užfiksuotas tarp žmonių.

„Nuo šiąnakt septyniose šiaurės Jutlandijos teritorijose piliečiai griežtai raginami neišvykti iš savo teritorijos, kad būtų apsisaugota nuo infekcijos plitimo“, – spaudos konferencijos metu sakė ji. Premjerė taip pat paragino gyventojus iš kitų regionų nevykti į minėtas teritorijas ir paskelbė, kad paveiktose vietose uždaromi barai bei restoranai.

JT šaukia specialiąją Generalinės Asamblėjos sesiją dėl pandemijos

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja ketvirtadienį nusprendė sušaukti specialiąją sesiją dėl tarptautinio koordinavimo reaguojant į koronaviruso pandemiją.

Ji vyks gruodžio 3–4 dienomis Niujorke.

Remiantis 150 iš 193 Generalinės Asamblėjos narių priimta rezoliucija, susitikimas, apie kurį diskutuota nuo birželio, skirtas suburti valstybių ir vyriausybių vadovus.

Prieš šią priemonę nebalsavo nė viena šalis, o JAV, Izraelis ir Armėnija susilaikė.

Lyderiai galės įrašyti iki 5 min. trukmės pareiškimus, kurie bus parodyti Generalinės Asamblėjos salėje.

Kaip numato rezoliucija, tie vaizdo įrašai bus demonstruojami po trumpų salėje būsiančių šalių atstovų pristatymų – panašiu formatu vyko ir metinė JT Generalinės Asamblėjos sesija rugsėjį.

Kadangi Niujorko valstijoje galioja reikalavimas 14 dienų karantinuotis atvykėliams iš užsienio, mažai tikėtina, kad pasaulio lyderiai pasirodys specialiojoje sesijoje asmeniškai.

PSO perspėja dėl „sprogimą“ primenančio COVID-19 atvejų skaičiaus augimo Europoje

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį pareiškė, kad Europoje koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiaus augimas primena „sprogimą“, taip pat perspėjo ir dėl augančio mirtingumo.

„Mes matome sprogimą... ta prasme, kad reikia tik kelių dienų, kad Europos regione atvejų padaugėtų milijonu“, – naujienų agentūrai AFP sakė PSO Europos departamento direktorius Hansas Kluge, dar pridūręs, jog „matome, kad pamažu didėja ir mirtingumas“.

Vis dėlto H. Kluge perspėjo, kad mokyklų uždarymas turėtų būti kraštutinė priemonė.

„Mums iš tiesų reikia laikyti mokyklas atidarytas iki paskutinės akimirkos, nes negalime sau leisti turėti prarastąją COVID-19 kartą“, – kalbėjo H. Kluge.

Tačiau PSO Europos departamento direktorius tai pat sakė, kad „status quo nėra geras variantas“, ir paragino imtis „proporcingų tikslinių priemonių“, kurias galima būtų sustiprinti.

H. Kluge pabrėžė, kad vyriausybės turėtų atsižvelgti į du dalykus: „nuoseklumą, kad žmonės žinotų, jog mes nekeičiame nuomonės, ir... nuspėjamumą, kad žmonės žinotų, jog pasiekus šią ribą atsitiks tai, kas atsitiks“.

Jis taip pat paragino dėvėti apsaugines kaukes.

„Visuotinai dėvėdami kaukes ir griežtai kontroliuodami visuomenės susibūrimus iki vasario mėnesio mes galime išgelbėti 266 tūkst. gyvybių visame Europos regione“, – nurodė H. Kluge.

PSO Europos regionui priklauso 53 valstybės, įskaitant Rusiją ir Centrinės Azijos šalis. Ketvirtadienį buvo pranešta, kad visame regione registruota daugiau nei 12 mln. atvejų, iš jų beveik du milijonai – per pastarąsias septynias dienas.

Anglijoje įsigaliojo dalinis karantinas

Anglijoje ketvirtadienį įsigalioja dalinis karantinas su dideliais viešojo gyvenimo ribojimais. Barai ir restoranai, kultūros ir laisvalaikio įstaigos, sporto centrai priversti užverti duris. Tačiau mokyklos ir universitetai lieka atidaryti.

Priešingai ne kitose šalyse, čia mėnesį nedirbs ir parduotuvės, išskyrus prekybos centrus ir kitas būtinas prekes pardavinėjančios krautuvės.

Anglams nurodyta iki gruodžio 2-osios palikti savo namus tik esant reikalui, pavyzdžiui, vykstant į darbą, sportuoti ar slaugyti artimųjų. Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija taiko savo kovos su pandemija taisykles.

Anglijoje trečiadienio vakarą kilo smurtiniai susirėmimai. Mersisaide šiaurės vakaruose petardomis buvo užpulti policininkai, kurie norėjo išsklaidyti šimtų žmonių susibūrimą. Šventusieji ne tik grasino pareigūnams, bet savo elgesiu ir didino infekcijos riziką, teigė policija.

Daugelyje Anglijos miestų, pirmiausiai sostinėje Londone, dar buvo audringai švenčiama. Žmonių minios būriavosi gatvėse, daug vakarėlių dalyvių buvo neblaivūs. „Čia kaip Naujųjų šventimas“, - sakė vienas vyras.

Mirčių nuo Covid-19 skaičius Didžiojoje Britanijoje trečiadienį pasiekė beveik 500. Tai aukščiausias paros rodiklis nuo gegužės. Per praėjusias dvi savaites 100 000 gyventojų tenkantis naujų atvejų skaičius čia siekė 470.

Latvijoje fiksuotas didžiausias per parą registruotų COVID-19 atvejų skaičius – 367

Latvijoje per praėjusią parą patvirtinti 367 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai – didžiausias skaičius, iki šiol fiksuotas per vieną parą, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Šalyje taip pat atliktas rekordinis skaičius – 7 564 – COVID-19 testai, iš kurių 4,85 proc. rezultatas buvo teigiamas.

Anksčiau Ligų kontrolės ir prevencijos centras nurodė, kad Europos Sąjungai šis rodiklis yra svarbus, nes jam peržengus 4 proc. ribą laikoma, kad virusas plinta greitai ir nekontroliuojamai.

Per praėjusias 24 valandas Latvijoje nuo COVID-19 mirė trys pacientai. Du iš jų priklausė 70–75 metų, o vienas – 90–95 metų amžiaus grupei.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje nuo infekcijos mirė 88 žmonės.

Iki ketvirtadienio Latvijoje registruota 7 119 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų, 1 444 žmonės jau pasveiko.

Ankstesnis didžiausias per parą registruotų naujų užsikrėtimų skaičius buvo užfiksuotas išvakarėse, kai patvirtinta 313 atvejų.

atnaujinta 14.28

Švedijos premjeras izoliuojasi po galimo kontakto su virusu

Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas ketvirtadienį sakė, kad izoliavosi vienam jo aplinkos žmogui susitikus su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19.

S. Lofvenas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad izoliavosi drauge su žmona, dirbs iš namų ir bandys kuo greičiau pasidaryti testą.

„Tai vienintelis atsakingas dalykas, kurį galima padaryti šioje situacijoje“, – sakė premjeras.

Jis taip pat pažymėjo, kad „įvykiai sparčiai plėtojasi bloga kryptimi“.

„Užsikrečia daugiau žmonių. Daugiau žmonių miršta. Situacija rimta“, – sakė jis.

S. Lofvenas nurodė, kad neturėjo tiesioginių kontaktų su užsikrėtusiuoju, bet tokių kontaktų turėjo žmogus jo aplinkoje. Nors pastarajam testai užsikrėtimo neparodė, premjeras sakė nusprendęs paklausyti gydytojo patarimo ir izoliuotis.

10,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje mirus daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, nuo liepos iki spalio vidurio užsikrėtimo ir mirties atvejų buvo užregistruojama mažiau.

Tačiau pastaruoju metu per parą nustatomų užsikrėtimo atvejų skaičius vėl smarkiai išaugo, o pastarosiomis dienomis sparčiau ėmė augti ir mirčių skaičius.

Trečiadienį Švedija pranešė apie 28 naujus mirties atvejus, susijusius su COVID-19. Ketvirtadienį bendras mirties atvejų skaičius tikriausiai peržengs 6 tūkst. ribą.

Kaimyninėje Danijoje, kur užsikrėtimo atvejų taip pat daugėja, premjerė Mette Frederiksen izoliavosi, kai koronavirusas testais buvo nustatytas teisingumo ministrui.

Pradinio premjerės testo atsakymas buvo neigiamas, bet jos ministrų kabinetas trečiadienį vakare sakė, kad ji liks izoliacijoje iki antro testo.

atnaujinta 14.01

Graikija gelbėdama ligonines skelbia 3 savaičių karantiną

Graikijos premjeras paskelbė šalyje trijų savaičių karantiną, kuris prasidės šeštadienį, ir sakė, kad COVID-19 atvejų skaičiaus augimą reikia stabdyti, kol spaudimas šalies sveikatos apsaugos sistemai nepasidarė nepakeliamas.

Pagrindinis dabar skelbiamų ir pavasarį galiojusių priemonių skirtumas yra tas, kad šįkart toliau dirbs vaikų darželiai ir pradinės mokyklos. Vidurinėse bus vykdomas nuotolinis mokymas.

Karantinas truks iki lapkričio 30-osios.

Gyventojai iš namų galės išeiti tik dėl tokių priežasčių kaip keliavimas į darbą, pas gydytojus ar pasportuoti, prieš tai informavę pareigūnus SMS žinute. Mažmeninė prekyba bus sustabdyta, tačiau toliau dirbs prekybos centrai ir maisto parduotuvės. Restoranai galės tiekti maistą tik išvežioti.

Premjeras Kiriakas Micotakis sakė, kad pamatęs „agresyvų atvejų skaičiaus augimą“ pastarąsias penkias dienas, „dar kartą nusprendė geriau greičiau, o ne vėliau imtis drastiškų priemonių”.

Trečiadienį Graikija paskelbė, kad per ankstesnę parą šalyje mirė rekordiškai daug – 18 – COVID-19 pacientų ir buvo užregistruoti 2 646 nauji užsikrėtimo atvejai. Bendras COVID-19 atvejų skaičius šalyje priartėjo prie 47 tūkst. ribos, o mirties atvejų iš viso yra 673.

Baltarusijoje nuo pandemijos pradžios mirė beveik 1 000 COVID-19 pacientų

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 982 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o COVID-19 aukų skaičius mirus dar trims pacientams priartėjo prie 1 000, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną skelbta apie 984 naujus užsikrėtimo atvejus.

Nuo epidemijos pradžios testais patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 103 295.

Ministerijos duomenimis, lig šiol šalyje mirė jau 998 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronaviruso infekcija.

JAV patvirtinta beveik 100 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Per 24 valandas nuo antradienio 20 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku šalyje buvo patvirtinta 99 660 naujų COVID-19 atvejų ir mirė 1 112 anksčiau užsikrėtę žmonės, informavo Baltimorėje įsikūręs universitetas.

Iki šiol JAV buvo patvirtinta daugiau kaip 9,4 mln. koronavirusinės infekcijos atvejų ir mirė daugiau kaip 233 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Abu šie rodikliai yra didesni negu bet kurioje kitoje valstybėje.

Sergamumas COVID-19 į rekordines aukštumas kilo nuo spalio vidurio, ypač JAV šiaurėje ir Vidurio Vakarų regione.

Kai kurių valstijų pareigūnai skambino pavojaus varpais apie nepakankamus sveikatos apsaugos tarnybų pajėgumus hospitalizuoti COVID-19 pacientus, juolab kai artėja žiemos gripo sezonas.

Pandemija taip pat skaudžiai paveikė JAV ekonomiką – ūkio augimas sulėtėjo iki istorinių žemumų, taip pat buvo prarasta dešimtys milijonų darbo vietų.

Ji taip pat iš dalies paveikė antradienį įvykusius JAV prezidento rinkimus, nes rekordinis skaičius – daugiau kaip 100 mln. – amerikiečių pasirinko balsuoti iš anksto balsavietėse arba paštu, stengdamiesi išvengti glaudaus kontakto su kitais žmonėmis.

Rinkimų galutiniai rezultatai iki šiol nepaaiškėjo, balsų skaičiavimui stringant dėl didelio paštu atsiųstų balsalapių skaičiaus.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, spalį pats trumpam hospitalizuotas dėl COVID-19, nuolat stengdavosi nuvertinti pandemijos rimtumą ir tvirtino, kad virusas galiausiai tiesiog „pradings“.

Jo varžovas demokratas Joe Bidenas savo ruožtu siekė paversti rinkimus referendumu dėl D. Trumpo gebėjimo suvaldyti šią krizę ir žadėjo vadovautis mokslininkų rekomendacijomis, kaip kovoti su pandemija, jeigu užimtų Baltuosius rūmus.

atnaujinta 12.41

Estijoje per parą nustatytas 131 naujas COVID-19 atvejis

Estijoje per praėjusią parą atlikus 2 198 pirminius testus buvo nustatytas 131 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Sergamumo per pastarąsias 14 dienų lygis pasiekė 91,65 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ankstesnę dieną Estija buvo pranešusi apie 208 naujus COVID-19 atvejus.

Naujų mirties atvejų šalyje neužregistruota.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje nustatyti iš viso 5 464 testais patvirtinti COVID-19 atvejai, 73 užsikrėtusieji mirė, 4 032 pasveiko.

Lenkijoje antrą parą iš eilės užfiksuotas COVID-19 sergamumo rekordas

Lenkijoje antrą parą iš eilės užfiksuotas rekordinis užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius, ketvirtadienį remdamasis sveikatos apsaugos tarnybų informacija pranešė visuomeninis radijas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, koronavirusinė infekcija COVID-19 testais patvirtinta 27 143 žmonėms, be to, per parą mirė 367 anksčiau užsikrėtę pacientai.

Trečiadienį buvo pranešta apie 24 692 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus. Be to, tą dieną buvo užfiksuotas rekordinis mirštamumas – per parą pandemija pareikalavo 373 žmonių gyvybių.

Antradienį buvo skelbta apie 19 364 naujus užsikrėtimo atvejus ir 227 pacientų mirtį.

Nuo pandemijos pradžios šalyje koronavirusinė infekcija testais patvirtinta iš viso 466 679 žmonėms, iš jų 6 842 mirė, nurodė pareigūnai.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ nurodė, kad tarp naujausių COVID-19 aukų 69 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su koronavirusinės infekcijos komplikacijomis, o dar 298 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis ligomis.

Iš vėliausių užsikrėtimo atvejų daugiausiai – 3 888 – buvo nustatyta vakarinėje Didžiosios Lenkijos vaivadijoje, kurios didžiausias miestas yra Poznanė. Dar 3 850 COVID-19 atvejų nustatyti pietinėje Silezijos vaivadijoje, o centrinėje Mazovijos vaivadijoje, kurioje yra ir sostinė Varšuva, patvirtinti 2 932 užsikrėtimo atvejai.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomi 19 114 koronavirusu užsikrėtusių pacientų, iš kurių 1 615 buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol šalyje pasveiko 177 681 COVID-19 pacientas, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta 11.44

Pasaulyje – per 47,7 mln. koronaviruso atvejų

Pasaulyje naujasis koronavirusas iki šiol nustatytas daugiau kaip 47,7 mln. gyventojų, rodo agentūros „Reuters“ skaičiavimas.

Daugiau kaip 1,218 mln. žmonių, šiais duomenimis, mirė.

Labiausiai pandemijos paveikta šalis lieka JAV. Čia patvirtinta per 9,424 mln. infekcijos atvejų ir daugiau kaip 232 000 mirčių.

Padėtis Indijoje

Indijoje pastarąją parą nustatyta 50 210 naujų COVID-19 atvejų, bendras infekcijų skaičius išaugo iki 8,36 mln., rodo Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

Naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, tai didžiausias atvejų šuolis nuo spalio 25 dienos. Infekcijų skaičiaus augimas nuo rugsėjį pasiekto piko pamažu lėtėja, tačiau ekspertai yra įspėję, kad dabartiniu šalies šventiniu sezonu atvejų gali padaugėti.

Ministerija pridūrė, kad per pastarąsias 24 valandas viruso aukomis tapo dar 704 žmonės, bendras mirčių skaičius išaugo iki 124 315.

Padėtis Rusijoje

Rusijoje koronaviruso infekcijos atvejų skaičius per praėjusią parą išaugo 19 404 ir pasiekė 1 712 858.

Šalyje antrą parą iš eilės užfiksuota daugiau nei 19 000 užsikrėtimo infekcija atvejų.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Daugiausiai naujų atvejų – 5 255 – nustatyta sostinėje Maskvoje bei Sankt Peterburge – 1 093 susirgimai.

Per visą infekcijos plitimo laikotarpį Rusijoje mirė 29 509 koronavirusu užsikrėtę žmonės, 292 iš jų – per praėjusią parą.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, visame pasaulyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius ketvirtadienį peržengė 48 mln. Pirmoje vietoje pagal patvirtintų infekcijos atvejų skaičių yra JAV, užregistravusios daugiau kaip 9,4 mln. susirgimų.

Atnaujinta 10.38

Kinija dėl pandemijos neįsileis britų ir belgų

Siekdama apsisaugoti nuo pakartotinio koronaviruso plitimo, Kinija neįsileis kai kurių Europos šalių piliečių. Kol kas draudžiama atvykti ne kinams iš Didžiosios Britanijos ir Belgijos, trečiadienį pranešė institucijos. Tai esą yra „laikina reakcija, kuri būtina dėl dabartinės Covid-19 padėties“, - pareiškė Kinijos ambasada Didžiojoje Britanijoje. Kinų ambasada Belgijoje kalbėjo apie „paskutinę priemonę“.

Didžioji Britanija laikoma viena labiausia viruso paveiktų šalių. Čia infekcija patvirtinta daugiau kaip milijonui žmonių, beveik 48 000 pacientų mirė. Belgijoje šiuo metu fiksuojamas didžiausias naujų infekcijų skaičius, tenkantis 100 000 gyventojų.

Koronavuruso pandemija pernai kilo Kinijoje. Tačiau šalis ėmėsi griežtų priemonių ir suvaldė virusą. Be kita ko, buvo uždaromi ištisi miestai, vykdomas masinis testavimas. Kai kovą naujasis koronavirusas išplito likusiame pasaulyje, Kinija laikinai uždarė savo sienas visiems užsieniečiams. Praėjusiais mėnesiais įvažiavimo taisyklės buvo atsargiai sušvelnintos.

Tačiau neseniai Kinija kelionių sąlygas kai kurių šalių piliečiams, tarp jų – Vokietijos, Prancūzijos ir JAV, vėl sugriežtino. Šių valstybių piliečiai atvykdami turi pateikti Kinijos ambasadų išduotą pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo ir antikūnų testą, kurie atlikti ne vėliau kaip prieš 48 valandas. Šiuos griežtus reikalavimus Europos prekybos rūmai pavadino „de facto draudimu įvažiuoti į šalį kiekvienam, kas nori grįžti į gyvenimą, darbą ar pas savo šeimą Kinijoje“.

Ukrainoje trečią parą iš eilės užfiksuotas COVID-19 atvejų rekordas

Ukrainoje trečią parą iš eilės nustatytas rekordinis koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas

Per praėjusią parą nustatyta 9 850 naujų COVID-19 atvejų, taip pat mirė 193 anksčiau užsikrėtę pacientai, nurodė ministras.

Ankstesnis didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis buvo nustatytas trečiadienį, kai kai infekcija buvo patvirtinta 9 524 žmonėms. Antradienį naujai užsikrėtusiųjų buvo 8 889.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinta iš viso 430 467 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 7 924 pacientai mirė, 184 782 pasveiko. Per pastarąją parą pasveiko 8 378 COVID-19 pacientai – daugiausiai nuo protrūkio pradžios.

Daugiausiai naujų COVID-19 atvejų per pastarąją parą nustatyta sostinėje Kijeve (983), taip pat Charkivo (771), Chmelnyckio (550), Zaporižės (523) ir Donecko (506) srityse.

Vokietijoje per parą užregistruota rekordiškai daug naujų COVID-19 atvejų – kone 20 000

Vokietijoje per praėjusią parą užregistruota 19 990 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, ketvirtadienį pranešė Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų institutas.

Tai rekordinis paros atvejų skaičius Vokietijoje nuo pandemijos pradžios. Ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas šeštadienį, kai pranešta apie 19 059 naujus atvejus.

Per praėjusią parą šalyje mirė 118 COVID-19 pacientų, o bendras mirties atvejų skaičius padidėjo iki 10 930.

Šiuo metu šalyje atliekama daug daugiau testų nei prieš kelis mėnesius, todėl išaiškinama daugiau užsikrėtimo atvejų, pažymi medikai.

Rugsėjo pabaigoje kanclerė Angela Merkel prognozavo, kad iki Kalėdų per parą užregistruojamų COVID-19 atvejų skaičius gali pasiekti 19,2 tūkstančio. Šis skaičius buvo viršytas jau spalio pabaigoje.

Saugodamasi COVID-19 Kinija uždraudė atvykti iš JK ir Belgijos

Saugodamasi naujos COVID-19 bangos Kinija įvedė naujus kelionių draudimus ir nebeleidžia atvykti Kinijos pilietybės neturintiems asmenims iš Jungtinės Karalystės ir Belgijos – pandemijos labiausiai veikiamų Europos valstybių.

Naujasis koronavirusas pirmą kartą pasirodė Kinijos centrinėje dalyje praėjusių metų pabaigoje, bet šalis iš esmės suvaldė savo protrūkį griežtais kelionių suvaržymais ir priemonėmis visiems atvykstantiems asmenims.

Kovo mėnesį, virusui išplitus pasaulyje, Kinija uždarė savo sienas visiems užsieniečiams.

Vėliau Pekinas palaipsniui švelnino šiuos suvaržymus, kad užsienyje įstrigę asmenys galėtų grįžti su specialiais ambasadų leidimais, pateikę neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Sugrįžusieji taip pat turėdavo dvi savaites karantinuotis.

Tačiau Europoje kilus naujai pandemijos bangai, Kinija vėl smarkiai griežtina taisykles. Ambasada JK paskelbė, kad Pekinas „nusprendė laikinai sustabdyti Kinijos pilietybės neturinčių asmenų atvykimą į Kiniją“.

„Šis sustabdymas yra laikinas atsakas, būtinas dėl dabartinės COVID-19 situacijos“, – sakoma trečiadienį paskelbtame ambasados pareiškime.

Kinijos ambasados Belgijoje interneto svetainėje paskelbtas panašus draudimas keliautojams, „kaip paskutinė išeitis reaguojant į dabartinę pandemiją“.