Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.04 12:45

Jemene per JAV bepiločio lėktuvo smūgį žuvo įtakingas „al Qaeda“ vadeiva

BNS 2016.02.04 12:45

Jemeno pietuose smūgis iš oro, kurį, kaip manoma įvykdė JAV bepilotis lėktuvas, ketvirtadienį užmušė įtakingą tarptautinio džihadistų tinklo „al Qaeda“ padalinio šioje karo krečiamoje šalyje vadeivą, pranešė vienas jo šeimos narys.

Abu Hamzos slapyvardžiu žinomas Jalalas Belaidi, kuris buvo vienas svarbiausių Arabijos pusiasalio „al Qaeda“ (AQAP) vadų, žuvo kartu su dviem savo asmens sargybiniais Marakešos vietovėje Abjano provincijoje, nurodė ekstremisto giminaitis.

Kiek žinoma, Jungtinės Valstijos yra vienintelė šalis, siunčianti savo ginkluotus bepiločius lėktuvus patruliuoti virš Jemeno, kuris yra AQAP, Vašingtono laikomo pavojingiausiu „al Qaeda“ grupuotės padaliniu, tvirtovė.

Vienas genčių šaltinis patvirtino žinią apie J. Belaidi žūtį, susisiekęs su AQAP kovotojais tame regione.

J. Belaidi, gimęs Abjane, anksčiau vadovavo „al Qaedos“ grupuotei Zindžibaro regione, bet vėliau iškilo ir tapo vienu svarbiausių AQAP kovotojų vadų.

JAV reguliariai vykdo bepiločių orlaivių antskrydžius prieš džihadistus per jau daug mėnesių trunkančias kautynes tarp vyriausybei lojalių pajėgų ir Irano remiamų sukilėlių husių, kontroliuojančių sostinę Saną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi