Pasaulyje

2020.11.04 17:13

Baltarusijos opozicijos lyderė Cichanouskaja vyksta į Vieną susitikti su kancleriu

BNS2020.11.04 17:13

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja su Austrijos kancleriu Sebastianu Kurzu ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių ambasadoriais planuoja aptarti būdus krizei Minske išspręsti. 

„Sviatlana Cichanouskaja lapkričio 5–6 dienomis vyksta darbo vizito į Vieną, kur susitiks su kancleriu Sebastianu Kurzu ir ESBO ambasadoriais. Šiuose susitikimuose ji planuoja aptarti galimus krizės Baltarusijoje sprendimo būdus, taip pat galimas humanitarinės pagalbos baltarusių tautai programas“, – sakoma pareiškime, paskelbtame S. Cichanouskajos kanalu susirašinėjimo platformoje „Telegram“.

Anksčiau S. Cichanouskaja buvo susitikusi su Austrijos užsienio reikalų ministru Alexanderiu Schallenbergu.

Baltarusijoje jau beveik tris mėnesius vyksta masiniai protestai prieš oficialius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų nugalėtoju buvo paskelbtas 66 metų Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994-ųjų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais. S. Cichanouskajos šalininkai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, naujų rinkimų ir politinių kalinių paleidimo.