Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.03 22:37

D. Cameronas ragina išsaugoti vienybę dėl ES

BNS 2016.02.03 22:37

Prasidėjus euroskeptikų ir priešiškai nusiteikusių laikraščių puolimui dėl siūlomų reformų, siekiant išlaikyti Didžiąją Britaniją Europos Sąjungoje, šalies premjeras Davidas Cameronas trečiadienį ragino išsaugoti vienybę dėl ES.

Audringų diskusijų parlamente metu D. Cameronas paragino parlamentarus išlikti vieningus, jam atsakinėjant į kandžias įtakingų konservatorių partijos narių replikas ir kelių laikraščių kritiką reformų planui.

„Kovokime kartu“, – sakė D. Cameronas parlamentarams, gindamas Europos Vadovų Tarybos vadovo Donaldo Tusko antradienį pateiktą planą, kuris bus pateiktas tvirtinti visų 28 ES valstybių lyderiams.

Siūlomos priemonės yra dalis plano, kaip išvengti Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos per referendumą, kuris turėtų vykti vėliausiai iki 2017 metų, tačiau gali būti organizuojamas jau po kelių mėnesių.

D. Tusko plane numatyti ketverių metų „avariniai stabdžiai“ socialinėms išmokoms ES migruojantiems darbininkams, taip pat garantijos euro zonai nepriklausančioms valstybėms ir veto teisę nacionaliniams parlamentams suteikianti „raudonosios kortelės“ sistema.

Šios reformos sudaro „stipriausią paketą, kokį mes kada nors turėjome“, – tikino D. Cameronas.

„Aš tikrai tikiu, kad su šiais dokumentų projektais ir visu darbu, kurį nuveikėme su mūsų Europos partneriais, Britanija priartėjo prie sprendimo priėmimo taško“, – pabrėžė premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi