Pasaulyje

2016.02.03 22:22

D. Trumpas apkaltino savo varžovą sukčiavimu per pirminius rinkimus

BNS 2016.02.03 22:22

Donaldas Trumpas trečiadienį apkaltino savo varžovą Tedą Cruzą pavogus jo pergalę pirminiuose rinkimuose Ajovoje, reikalaudamas surengti pakartotinį balsavimą arba anuliuoti jo pergalę.

Sensacingus kaltinimus D. Trumpas paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“, savo šalininkams pareikšdamas, kad pirmą kartą Teksaso senatoriumi išrinktas T. Cruzas sukčiavo ir melavo savo rinkėjams.

„Tedas Cruzas nelaimėjo Ajovos, jis ją pavogė. Todėl visi balsavimai buvo neteisingi ir todėl jis gavo kur kas daugiau balsų, nei prognozuota. Blogai!“, – rašė D. Trumpas.

Jis sukritikavo T. Cruzą už jo pareiškimą, kad kitas kandidatas, atsistatydinęs neurochirugas Benas Carsonas traukiasi iš varžybų, ir apkaltino T. Cruzą melavus tūkstančiams rinkėjų apie D.Trumpo politiką.

„Kadangi senatorius Tedas Cruzas sukčiavo per pirminius rinkimus Ajovoje, turėtų būti surengti nauji rinkimai arba anuliuoti Cruzo rezultatai“, – parašė jis.

Šie kaltinimai, kuriuos D. Trumpo kritikai laiko bandymu pritraukti žiniasklaidos dėmesį, labai skiriasi nuo nuolankios pralaimėjimo pripažinimo Ajovoje kalbos pirmadienį, kurioje jis sakė, kad jam „garbė“ likti antram.

D. Trumpas per bendruomenių sueigas surinko daugiau nei 24 proc. balsų, užleisdamas pirmą vietą T. Cruzui (27,7 proc) ir aplenkdamas trečioje vietoje likusį senatorių Marco Rubio. Pirmą kartą per daugelį mėnesį žiniasklaida pradėjo abejoti D. Trumpo pergalės strategija.

Dar viena nesėkmė kitą antradienį Naujajame Hampšyre įvyksiančiuose rinkimuose žiniasklaidos magnatui būtų tikra katastrofa.