Pasaulyje

2016.02.03 17:20

V. Ušackas sulaukė kritikos iš Čečėnijos

BNS 2016.02.03 17:20

Čečėnijos prezidentūros atstovai pareiškė, kad Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas nepagrįstai kaltina Čečėnijos prezidentą Ramzaną Kadyrovą grasinimais nužudyti opozicijos atstovus.

Laiške V. Ušackui Čečėnijos prezidento atstovas spaudai Alivi Karimovas kaltina ambasadorių, jog šis „prisiėmė diplomatui nebūdingas funkcijas“ reaguodamas į informaciją R. Kadyrovo „Instagram“ paskyroje ir metė jam „nepagrįstus kaltinimus“.

„Mus labai nustebino jūsų žodžiai, jog „mane šokiravo tokie atviri grasinimai, su kuriais negalima taikytis“. Manome, kad būtina gauti paaiškinimą, kokie Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo pasisakymai „Instagram“ paskyroje yra „atviri grasinimai nužudyti“, – rašoma A. Karimovo laiške.

V. Ušackas antradienį viešai reagavo į diena anksčiau paskelbtą įrašą R. Kadyrovo „Instagram“ paskyroje. Įraše opozicijos atstovai buvo nufilmuoti tarsi pro snaiperio taikiklį, prie jo buvo prierašas „Jeigu kas nors nesuprato – dabar supras!“

ES atstovybės Rusijoje spaudos tarnyba, trečiadienį reaguodama į Čečėnijos prezidentūros pareiškimą, BNS atsiųstame komentare nurodė: „Įrašas Kadyrovo „Instagram“ paskyroje ir vėlesnis jo panaikinimas kalba pats už save“.

Pirmadienį R. Kadyrovo „Instagram“ paskyroje pasirodė vaizdo įrašas, pavadintas „Kasjanovas atvažiavo į Strasbūrą rinkti pinigus Rusijos opozicijai“. Jame opozicinės Rusijos partijos „Parnas“ vadovas Michailas Kasjanovas ir jo pavaduotojas Vladimiras Kara-Murza buvo tarsi stebimi pro snaiperio taikiklį. „Jeigu kas nors nesuprato – dabar supras!“ – toks komentaras atsirado prie vaizdo įrašo. Vėliau įrašas ištrintas.

V. Ušackas antradienį sakė telefonu išsakęs susirūpinimą M. Kasjanovui dėl šio įvykio.

„Pasakiau, kad mane šokiravo pastarieji bjaurūs atviri grasinimai nužudyti, kuriuos Čečėnijos prezidentas Kadyrovas paskelbė savo „Instagram“ socialinio tinklo paskyroje ir kad tai yra netoleruotina“, – viešame pranešime parašė ambasadorius.

M. Kasjanovas ir V. Kara-Murza trečiadienį kreipėsi į Rusijos teisėsaugą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl R. Kadyrovo paskyroje paskelbto įrašo, informavo M.Kasjanovo advokatas.