Pasaulyje

2016.02.03 13:54

S. Lavrovas atskleidė, kaip ilgai Rusija bombarduos Siriją

BNS 2016.02.03 13:54

Rusija trečiadienį pareiškė, kad tęs bombardavimo kampaniją Sirijoje, kol bus įveiktos „teroristinės organizacijos“, tokios kaip džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), nors pastaruoju metu tarptautinė bendruomenė deda pastangas užbaigti konfliktą toje šalyje diplomatinėmis priemonėmis.

„Rusijos aviacijos smūgiai nesiliaus, kol realiai nenugalėsime teroristinių organizacijų IS ir „Jabhat an Nusra. Ir nesuprantu, kodėl tie aviacijos smūgiai turėtų liautis“, – žurnalistams sakė Omane viešintis Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Jis pabrėžė, kad Rusija, kitaip negu JAV vadovaujama koalicija, yra gavusi Damasko vyriausybės leidimą rengti aviacijos smūgius Sirijos teritorijoje.

Tuo tarpu Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Jevgenijus Lukjanovas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad Maskva nėra nustačiusi konkretaus savo karinės operacijos Sirijoje termino, bet prognozavo, kad ji netruks labai ilgai.

„Terminų nėra. Aišku, kad ji (karinė kampanija) ilgai nesitęs“, – sakė jis.

S. Lavrovas trečiadienį taip pat kritikavo Sirijos opozicijos atstovų, kuriuos Jungtinės Tautos stengiasi įtraukti į savo remiamas taikos derybas Ženevoje, iškeltas išankstines sąlygas, įskaitant reikalavimą, kad Rusija nutrauktų kovos veiksmus Sirijoje.

„Tikėtis, kad išankstinės sąlygos ultimatumų pavidalu padės išspręsti problemas, mano nuomone, yra trumparegiška, tai neperspektyvi politika“, – sakė jis „Interfax“.

„Man atrodo, kai kurie tos grupės nariai pernelyg išlepinti savo rėmėjų, visų pirma mūsų kaimynų turkų, kurie vienašališkai užblokavo prisijungimą prie tų derybų svarbiai ir įtakingai jėgai – Sirijos kurdų Demokratinės sąjungos partijai (PYD)“, – aiškino S. Lavrovas.