Pasaulyje

2016.02.03 11:50

P. Porošenka įžvelgia padidėjusią atviro karo su Rusija grėsmę

ELTA 2016.02.03 11:50

Atviro karo tarp Rusijos ir Ukrainos grėsmė yra didesnė nei prieš metus, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo prieš Vokietiją „informacinį karą“, Vokietijos laikraščiui „Bild“ sakė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. Apie tai skelbia „Reuters“.

Pirmadienį Berlyne P. Porošenka susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Ukrainos prezidentas kalbėjo, kad Rusija nevykdė Minsko susitarimų, pavyzdžiui, nesilaikė trumpalaikių paliaubų tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų sukilėlių Rytų Ukrainoje. P. Porošenkos teigimu, Rusija stiprino savo karines pajėgas pasienyje su Ukraina.

„Atviro karo grėsmė yra didesnė nei praėjusiais metais. Rusija daug investuoja į pasiruošimą karui“, – „Bild“ trečiadienio numeryje išspausdintame interviu sakė P. Porošenka.

Antradienį A. Merkel telefonu paragino V. Putiną, pasinaudojus savo įtaka, užtikrinti paliaubas Ukrainoje ir galimybę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojams laisvai judėti konflikto zonose.

Berlyne vis didėja įtarimų, kad Rusija bando Vokietijai sukelti sunkumų ir taip susilpninti A. Merkel, kuri laikėsi griežtos pozicijos 2014-ųjų kovą Rusijai prisijungus Krymą. Vokietijos pareigūnai teigia, kad taip Maskva tikisi destabilizuoti Europą.

„Dabar V. Putinas pradėjo informacinį karą prieš Vokietiją“, – teigia P. Porošenka.

Kremlius nekomentavo kaltinimų dėl Vokietijoje vykdomos dezinformacijos politikos.