Pasaulyje

2016.02.03 08:12

JAV asmuo Zikos virusu užsikrėtė per lytinius santykius

ELTA2016.02.03 08:12

Pirmą kartą pavojingasis Zikos virusas patvirtintas Jungtinėse Valstijose. Žmogus Dalaso regione virusu užsikrėtė per lytinius santykius, antradienį pranešė Teksaso sveikatos tarnyba. Esą nėra duomenų, kad virusą regione būtų pernešę moskitai, informuoja agentūra „Reuters“.

Pacientas arba pacientė užsikrėtė per lytinius santykius su asmeniu, grįžusiu iš viruso apimtos šalies, pareiškė tarnyba. „Dabar mes žinome, kad Zikos virusas gali būti perduodamas lytiniu keliu“, – sakė tarnybos direktorius Zachary Thompsonas. Užsikrėtusio žmogaus lyties jis neatskleidė.

Zikos virusas iki šiol labiausiai siautėjo Pietų Amerikoje. Pavieniai ligos atvejai diagnozuoti ir keliose Europos šalyse.

Zikos virusas 20 proc. atvejų sukelia į gripą panašius simptomus ir paprastai nėra mirtinas. Tačiau nėščios moterys virusą gali perduoti savo negimusiems kūdikiams. Įtariama, kad jiems virusas sukelia mikrocefaliją: kūdikiai gimsta su per maža galva, todėl dažai yra psichiškai neįgalūs ir kenčia dėl neurologinių sutrikimų.

Kol kas nėra vakcinos nuo viruso ir medikamentų ligonių gydymui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt