Pasaulyje

2013.02.27 15:37

Popiežius Benediktas XVI dalyvavo paskutinėje audiencijoje

ELTA 2013.02.27 15:37

Popiežius Benediktas XVI per paskutinę generalinę audienciją Šv. Petro aikštėje Vatikane pripažino patyręs sunkumų per aštuonerių metų vadovavimą Romos katalikų Bažnyčiai, tačiau sakė, jog buvo vedamas Dievo ir kiekvieną dieną jautė jo buvimą, skelbia BBC.

Popiežius Benediktas XVI per paskutinę generalinę audienciją Šv. Petro aikštėje Vatikane pripažino patyręs sunkumų per aštuonerių metų vadovavimą Romos katalikų Bažnyčiai, tačiau sakė, jog buvo vedamas Dievo ir kiekvieną dieną jautė jo buvimą, skelbia BBC.

Tūkstantinės maldininkų minios į aikštę pradėjo rinktis pirmosiomis trečiadienio ryto valandomis.

Paskutinis savo noru atsistatydinęs popiežius buvo Grigalius XII 1415 metais.

Benedikto XVI įpėdinis bus renkamas per konklavą kovo mėnesį.

Popiežius susirinkusiai miniai sakė, kad jo popiežiavimas buvo „sunki našta“, tačiau jis ją priėmė, nes buvo tikras, kad Dievas jam padės.

Popiežius teigė kartais pasijusdavęs „kaip Šv. Petras su savo apaštalais Galilėjos ežere“, turėdamas omenyje ištrauką iš Biblijos, kurioje pasakojama, kaip apaštalai kovojo prieš didžiules bangas ir jiems apsireiškė Jėzus Kristus.

„Aš žengiau šį žingsnį (atsistatydinimo) puikiai suvokdamas jo svarbą ir neįprastumą, tačiau tai padariau visiškai ramia dvasia“, – teigė popiežius.

85-erių Benediktas XVI baltu „papamobiliu“ lėtai pravažiavo Šv. Petro aikšte, modamas susirinkusiems tikintiesiems, kurie kartojo jo vardą ir dėkojo už tarnystę Bažnyčiai. Vienoje vietoje popiežius sustojo palaiminti kūdikį, kurį jam perdavė vyresnysis padėjėjas.

Popiežius audiencijas įprastai žiemos metu veda salėje Vatikane. Tačiau tokio svarbaus įvykio proga buvo nuspręsta generalinę audienciją surengti lauke.

Į audienciją buvo parduota 50 tūkst. bilietų, nors manoma, kad į audienciją gali susirinkti iki 200 tūkst. žmonių.

Dauguma kardinolų, dalyvausiančių konklavoje, atvyko į paskutinę Benedikto XVI audienciją.

Pasak organizatorių, dėl, kaip buvo tikėtasi, didžiulės minios nuspręsta atsisakyti tradicinio pontifiko rankos bučiavimo.

Po atsistatydinimo ketvirtadienį 20.00 val. vietos laiku Benediktui XVI bus suteiktas Romos pontifiko emerito titulas, o į jį toliau bus galima kreiptis „Jūsų Šventenybe“.

Benediktui XVI paskelbus netikėtą sprendimą reikėjo pakeisti jo įpėdinio rinkimo taisykles, kad naujasis popiežius būtų išrinktas iki Šventosios savaitės prieš Velykas.

Pasak BBC korespondento Romoje, Benediktas XVI ketvirtadienį sraigtasparniu išvyks į savo vasaros rezidenciją, esančią už 24 kilometrų į pietryčius nuo Romos.