Pasaulyje

2016.02.02 13:46

V. Ušackas ragina Maskvą tirti Čečėnijos prezidento grasinimus Rusijos opozicijai

BNS2016.02.02 13:46

Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas ragina Maskvą pradėti tyrimą dėl Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo viešų grasinimų Rusijos opozicijos atstovams.

Jis BNS patvirtino savo susirūpinimą telefonu išreiškęs ir Rusijos opozicijos koalicijos RPR-PARNAS vadovui, buvusiam Rusijos premjerui Michailui Kasjanovui – šis politikas buvo vienas iš asmenų, kurio atvaizdas, matomas tarsi per snaiperio šautuvo taikiklį, atsidūrė R. Kadyrovo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje.

„Išsakiau savo pasipiktinimą tokiais Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo pasisakymais socialiniame tinkle „Instagram“, kur tiesiogiai grasinama vienam iš politinių Rusijos valstybės lyderių susidorojimu, žmogžudyste. Tai yra ne pirmas sykis ir tokia tendencija kelia susirūpinimą ne tik Rusijos pilietinės visuomenės, politiniams aktyvistams, bet ir jų draugams. Išreiškiau viltį, kad Rusijos valdžia ir teisėsaugos organai nedelsiant į tai reaguos“, – BNS antradienį sakė ambasadorius.

V. Ušackas sako nusprendęs pats viešai išplatinti savo reakciją, kai praėjus 48 valandoms po skandalingo R. Kadyrovo įrašo – pats įrašas iš „Instagram“ pašalintas dar pirmadienį.

„Tikiuosi, kad Rusijos teisėtvarkos organai ir valstybės vadovai reaguos į tai“, – pridūrė V. Ušackas.

R. Kadyrovo pirmadienį paskelbtame vaizdo įraše matomas snaiperio taikiklyje atsidūręs RPR-PARNAS vadovas M. Kasjanovas, taip pat šalia stovintis jo pavaduotojas Vladimiras Kara-Murza.

„Jeigu kas nors nesuprato – dabar supras!“ – parašė R. Kadyrovas, komentuodamas tą vaizdo įrašą, pridūręs, kad ekspremjeras išvyko į Prancūziją rinkti lėšų Rusijos opozicijai.

V. Kara-Murza naujienų agentūrai AFP pirmadienį sakė, kad jis ir M. Kasjanovas laiko šią R. Kadyrovo „Instagram“ žinutę „tiesioginiu kurstymu žudyti“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.