Pasaulyje

2016.02.01 19:41

P. Porošenka: Rusija tebesiunčia karius ir ginklus į rytinę Ukrainą

BNS2016.02.01 19:41

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį apkaltino Rusiją, kad ši siunčia karius ir ginklus į konflikto draskomus rytinius šalies rajonus, ir perspėjo, jog trapus taikos susitarimas dar nėra visiškai įgyvendintas.

„Siaubinga, kad po Minsko susitarimo... mes vis dar susiduriame su rimtomis saugumo problemomis Donbase“, – sakė P. Porošenka, kalbėdamas apie prorusišką separatistinį regioną prieš susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel Berlyne.

P. Porošenko apkaltino „Rusiją ir jos įgaliotinius“ dėl praėjusį vasarį Baltarusijos sostinėje pasiekto paliaubų susitarimo nesilaikymo ir 1200 per sausio mėnesį užregistruotų apšaudymų.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizcijos (ESBO) stebėtojams neleidžiama patekti į pasienį, sakė jis, dar pridurdamas, kad „nieko nuostabaus, jog Rusija siunčia karius, sunkiąją ginkluotę ir amuniciją į Donbasą per sieną ir nenori šios neteisėtos veiklos liudininkų“.

A. Merkel, savo ruožtu, pažymėjo, kad „deja, mes vis dar neturime tvarių paliaubų“.

Pabrėždama, kad visiškas taikos susitarimo laikymasis yra išankstinė sąlyga Vakarų sankcijoms Rusijai sušvelninti, Vokietijos lyderė pasakė: „Mes manome, kad bus visiems geriau, jeigu Minsko (sutartis) bus įgyvendinta“.

Kijevas ir Vakarai kaltina Rusiją sukilimo rėmimu ir reguliarių ginkluotųjų pajėgų siuntimu per sieną, nors Maskva tai vis neigia.

Jungtinių Tautų vertinimu, per ginkluotą konfliktą, prasidėjusį Ukrainoje 2014 metais, žuvo daugiau kaip devyni tūkstančiai žmonių, sužeista per 20 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.