Pasaulyje

2020.10.30 11:12

Navalnas žada grįžti į Rusiją, kai pasveiks po apnuodijimo

BNS2020.10.30 11:12

Rusų opozicionierius Aleksejus Navalnas pareiškė, kad sugrįš į Rusiją, kai visiškai atsigaus po apnuodijimo, ir sakė, jog šiuo metu jaučiasi geriau.   

„Kalbant apie sugrįžimą ir sveikatą: man, žinoma, jau gerokai lengviau, kai kurie dalykai jau susitvarkė, kiti – dar ne, bet esu tikras, kad sutvarkysiu juos. Daug dirbu ir darau viską, kad sugrįžčiau kiek įmanoma greičiau... Mano uždavinys – kiek įmanoma greičiau atsigauti ir iškart sugrįžti į Rusiją“, – sakė Kremliaus kritikas „YouTube“ kanalo „Navalnij.Live“ eteryje.

Anot opozicionieriaus, gydytojai neprognozuoja, kiek jam reikės laiko visiškai atsigauti.

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo pabaigoje A. Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės ir šiuo metu tęsia reabilitaciją Vokietijoje.

Spalio pradžioje Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) paskelbė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas viena iš nervus paralyžiuojančių medžiagų „Novičiok“. Tokias išvadas pateikė nepriklausomi Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos laboratorijų tyrimai.

Tos pačios grupės nuodai buvo panaudoti 2018 metais Anglijoje prieš buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį.

Vakarai reikalauja Kremliaus pasiaiškinti dėl šio incidento, tačiau Maskva savo atsakomybę neigia. Už šį pasikėsinimą Europos Sąjunga įvedė sankcijas keliems rusų pareigūnams ir subjektams.