Pasaulyje

2020.10.30 06:41

Naujausia informacija. Dėl COVID-19 infekcijos plitimo Lenkija trims dienoms uždaro kapines

Italijoje – daugiau nei 31 tūkst. naujų susirgimų; atnaujinta 23.35
BNS, ELTA, Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.30 06:41

Lenkija trims dienoms uždaro kapines. Kasdien augant infekcijų ir mirčių skaičiui, negalima leisti, kad daug žmonių būriuotųsi kapinėse, pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.

Kapinės bus uždarytos šeštadienį, taip pat Visų Šventųjų dieną sekmadienį ir pirmadienį.

„Priešingu atveju daugelis vyresnių žmonių, kurie eina į kapines ir lanko savo sutuoktinio kapą, po trijų savaičių taip pat ten gulės“, - premjeras citavo vieną mediką.

Lapkričio 1-ąją minima Visų Šventųjų diena Lenkijoje yra viena svarbiausių švenčių. Tą dieną žmonės lanko artimųjų kapus visoje šalyje.

Lenkijoje praėjusią parą nustatyti 21 629 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, tai – aukščiausias rodiklis per visą pandemijos laikotarpį. Tokius duomenis penktadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Europoje COVID-19 atvejų skaičius peržengė 10 mln.

Europoje jau patvirtinta daugiau kaip 10 mln. užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų, rodo agentūros AFP renkami duomenys.

Regionas, apimantis 52 šalis, šiuo metu yra trečias labiausiai koronaviruso paveiktas regionas pasaulyje – po Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono (11,2 mln.) ir Azijos (10,5 mln.).

Europoje infekcijos aukomis tapo apie 275 000 žmonių.

Nyderlanduose nustatyta per 11 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Nyderlanduose pastarąją parą patvirtinta daugiau nei 11 tūkst. naujų COVID-19 infekcijų, pranešė sveikatos institucijos, teigdamos, kad šis skaičius toks didelis iš dalies dėl techninių problemų.

Nacionalinio sveikatos instituto (RIVM) duomenimis, pastarąją parą šalyje nustatytas 11 141 infekcijos atvejis – 865 atvejais daugiau nei ankstesnę parą. Dėl trečiadienį fiksuotų techninių problemų į statistiką buvo neįtraukti kai kurie anksčiau patvirtinti atvejai, teigė valdžios institucijos, pridurdamos, kad atvejų skaičius didelis ir dėl išaugusių testavimo apimčių.

Iš viso Nyderlanduose patvirtinta daugiau nei 330 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir apie 7 350 mirčių.

Nepaisant rekordinių skaičių, RIVM teigia esanti užtikrinta, kad infekcijos plitimas šalyje lėtėja, tačiau nerimą kelia didėjantis hospitalizuojamų ir į intensyvios priežiūros skyrius guldomų pacientų skaičius.

Taip pat stebimas didėjantis mirčių skaičius, per pastarąsias septynias dienas kasdien patvirtinus po vidutiniškai 54 mirties atvejus, – ankstesnę savaitę šis skaičius siekė 37. Šalies vyriausybė yra pagrasinusi imtis griežtesnių priemonių, jei infekcijų lygis pastebimai nesumažės.

Sprendimas turėtų būti priimtas kitos savaitės pradžioje.

Belgija griežtina suvaržymus dėl COVID-19

Belgija nuo pirmadienio sugriežtins kovos su koronaviruso pandemija kovos priemones, pavyzdžiui, uždarys ne pačias būtiniausias verslo įstaigas, taip pat suvaržys svečiavimąsi pas draugus ir artimuosius, nurodė vyriausybė.

„Tai – paskutinę galimybę suteikiančios priemonės, jeigu norime sumažinti skaičius“, – sakė premjeras Alexander'as de Croo. Jis perspėjo, kad naujos taisyklės galios mažiausiai pusantro mėnesio.

Vertinant pagal 100 tūkst. gyventojų tenkančių COVID-19 atvejų skaičių, padėtis Belgijoje dabar yra viena blogiausių pasaulyje. Be to, šalies ligoninėse dabar gydoma apytikriai tiek pat užsikrėtusiųjų, kaip ir per pandemijos pirmosios bangos piką balandį.

ES abejoja – draudimai keliauti į užsienį nestabdo COVID-19 plitimo?

Europos Komisija pareiškė abejones dėl privalomo karantino taisyklių keliautojams veiksmingumo esant dabartinei epidemiologinei situacijai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vertinimu, „privalomi testai ir karantinas keliautojams mažai prisideda prie mūsų naudojamų priemonių efektyvumo“, penktadienį ES sveikatos ministrų vaizdo konferencijoje sakė sveikatos komisarė Stella Kyriakides.

Virusas esą dabar labai sparčiai plinta visuomenėje, užsienio kelionės tam turi labai mažai įtakos.

Bet kokiu atveju šalys narės turėtų geriau derinti veiksmus tarpusavyje, reikalavo komisarė. „Jų pozicijos labai skirtingos. Mums reikia daugiau tvirtumo ir nuspėjamumo, kad įgytume piliečių pasitikėjimą“, – kalbėjo ji.

Kaip ir pandemijos pradžioje pavasarį, ES šalys šiuo metu taiko labai skirtingus kelionių ribojimus dėl koronaviruso. Tiesa, 27 narės neseniai susitarė dėl žemėlapio, kuriame regionai, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, būtų pažymėti skirtingomis spalvomis. Tačiau nurodymai keliautojams ir toliau labai skiriasi.

Kai kurios šalys reikalauja neigiamų testų, tačiau ne visi testai visur yra priimami. Daugelyje šalių atvykėliai iš rizikos teritorijų turi izoliuotis, o izoliacijos trukmė priklausomai nuo šalies varijuoja. Vengrija, be to, praktiškai visiškai neįsileidžia atvykstančiųjų iš kitų ES valstybių.

Italijoje per parą užregistruota daugiau kaip 31 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Italijoje per praėjusią parą užregistruoti 31 084 nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai ir 199 nauji su infekcija susiję mirties atvejai.

Tai didžiausias per vieną parą Italijoje nustatytų naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Ankstesnę parą Italijoje buvo užfiksuota šiek tiek mažiau nei 27 000 naujų užsikrėtimo atvejų.

Intensyvios terapijos skyriuose gydomų COVID-19 pacientų skaičius per praėjusią parą išaugo iki 1 746, tai 95 daugiau nei ankstesnę parą. Prieš septynias dienas tokių pacientų skaičius siekė 1 050, todėl tokios tendencijos kelia nerimą.

Italijoje bendras infekcijos aukų skaičius siekia 38 321, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius yra 647 674.

Čekija pratęsė nepaprastąją padėtį iki lapkričio 20 dienos

Čekijos įstatymų leidėjai penktadienį pratęsė nepaprastąją padėtį šalyje iki lapkričio 20 dienos, nors šalyje užfiksuota pirmųjų koronaviruso epidemijos atoslūgio požymių.

Spalio 5 dieną Čekijos Vyriausybė 30 dienų paskelbė nepaprastąją padėtį, kad galėtų lengviau priiminėti sprendimus sveikatos krizės metu. Nepaprastosios padėties pratęsimui turėjo pritarti parlamentas.

Čekija užima antrą vietą tarp ES valstybių pagal naujų registruojamų COVID-19 atvejų skaičių 100 tūkstančių gyventojų ir pirmauja pagal mirtingumą, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro paskelbti duomenys.

Iki penktadienio ryto šioje 10,7 mln. gyventojų turinčioje valstybėje buvo užregistruota daugiau nei 310 tūkst. patvirtintų COVID-19 atvejų ir 2 862 užsikrėtusiųjų mirtys. Vienu metu Čekijoje buvo fiksuojama daugiau nei 15 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų per parą.

Tačiau pastarosiomis dienomis sumažėjus naujai registruojamų užsikrėtimo atvejų skaičiui vyriausybė atsargiai džiaugiasi įvestų suvaržymų rezultatais.

„Tai, kas vyksta dabar, veikiausiai yra atoslūgio pradžia, – žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Janas Blatny (Janas Blatnis). – Tačiau blogiausia dar tikrai nepraėjo.“

Pasak Čekijos sveikatos informacijos ir statistikos instituto vadovo Ladislavo Dušeko, artimiausios dvi savaitės parodys, ar padėtis šalyje tikrai taisosi.

„Matome augimo lėtėjimą, bet tai dar nėra pergalė“, nes kasdien registruojamų atvejų skaičius vis dar yra didelis, sakė jis.

L. Dušekas pridūrė, jog rodiklis, atspindintis kiek žmonių vidutiniškai užkrečia vienas sergantis žmogus, sumažėjo nuo 1,53 spalio pradžioje iki 1,13 dabar.

Siekiant sustabdyti viruso plitimą, Čekijoje buvo uždarytos mokyklos, restoranai, dauguma parduotuvių. Ribojami žmonių susibūrimai, įvesta komendanto valanda.

JK patvirtinti 24 405 nauji COVID-19 atvejai

Jungtinėje Karalystėje (JK) per pastarąsias 24 valandas užfiksuoti 24 405 nauji COVID-19 atvejai, trečiadienį parodė vyriausybės duomenys.

Kaip skelbia agentūra „Reuters“, per tą patį laikotarpį dėl su infekcija susijusių priežasčių šalyje mirė 274 žmonės, jiems COVID-19 liga diagnozuota per pastarąsias 28 dienas.

Karantiną vėl įvedęs Izraelis trečdaliu sumažino naujų užsikrėtimų skaičių

Antrąjį karantiną įvedęs Izraelis sėkmingai kovoja su koronaviruso pandemija. Penktadienį Sveikatos ministerija pranešė apie 630 naujų atvejų. Prieš mėnesį paros infekcijų skaičius dar viršijo 9 000.

Sunkių COVID-19 ligonių per mėnesį sumažėjo perpus – iki 410. Teigiamų testų skaičiaus rodiklis šiuo metu yra 1,8 proc., ir tai yra gerokai mažiau nei prieš karantiną ir jo pradžioje. Rugsėjį šis rodiklis dar buvo dviženklis.

Gerėjant epidemiologinei situacijai, Izraelis toliau švelnina antrojo karantino ribojimus. Vadinamasis koronos kabinetas nusprendė vėl atidaryti pradines mokyklas 1-4 klasių vaikams, tiesa, su tam tikrais ribojimais. Nuo sekmadienio poilsiautojų vėl lauks atostogų butai. Maldos namuose galės rinktis iki 10 žmonių, lauke – iki 20. Atskirus klientus vėl galės priimti ir kirpyklos bei grožio salonai.

Gatvių parduotuvėms bus leista atsidaryti po savaitės. Tačiau jei vidutiniai viruso atvejų skaičiai nukris iki 500 per dieną, jos duris galės atverti ir anksčiau.

Pandemijos pradžioje Izraelis sėkmingai tvarkėsi su koronavirusu. Tačiau po pirmųjų suvaržymų atleidimo gegužę infekcijų skaičius ėmė sparčiai augti. Nuo rugsėjo 18 dienos šalyje galioja antrasis karantinas. Jis vėl ženkliai sumažino susirgimų. Šį kartą priemonės švelninamos atsargiau, kad infekcijų skaičiai vėl nešautų į viršų.

Nuo pandemijos pradžios 9 mln. gyventojų turinčiame Izraelyje, oficialiais duomenimis, virusas patvirtintas 313 590 žmonių. 2 511 pacientų mirė.

Atnaujinta 16.45

Šveicarijoje vėl patvirtinta per 9 tūkst. naujų atvejų

Šveicarijoje pastarąją parą nustatyti 9 207 nauji COVID-19 atvejai, penktadienį parodė sveikatos institucijų duomenys.

Kaip skelbia agentūra „Reuters“, šalyje per tą patį laikotarpį hospitalizuoti dar 279 infekuotieji.

Bendras Šveicarijoje ir kaimyniniame Lichtenšteine patvirtintų infekcijos atvejų skaičius padidėjo iki 154 251, o aukų padaugėjo 52, iki 2 037.

Austrijoje daugėja užsikrėtimų

Austrijoje toliau sparčiai auga naujų paros infekcijų skaičius. Per 24 valandas šalyje patvirtinti 5 627 nauji susirgimai, Vienoje pranešė Sveikatos ir Vidaus reikalų ministerijos. Tai yra naujas antirekordas.

Ketvirtadienį Austrija buvo pranešusi apie 4 453 naujus koronaviruso atvejus. Šalies kancleris Sebastianas Kurzas yra įvardijęs kritinę 6 000 naujų paros infekcijų ribą, kai bus reikalingi nauji suvaržymai, kad būtų išvengta ligoninių perkaitimo.

Atnaujinta 15.58

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 5 105 testus nustatyti 284 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai ir penki anksčiau užsikrėtę pacientai mirė, penktadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Abu skaičiai yra didžiausi nuo protrūkio pradžios.

Ankstesnis didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis buvo nustatytas spalio 24 dieną, kai buvo patvirtinti 259 užsikrėtimo atvejai. Tą dieną taip pat buvo užregistruota keturių pacientų mirtis.

Tarp naujausių COVID-19 epidemijos aukų buvo vienas asmuo, patenkantis į 40–45 metų amžiaus grupę, o kiti keturi patenka į 65–85 metų amžiaus grupę.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyti 5 964 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 69 pacientai mirė, 1 406 žmonės laikomi pasveikusiais.

Per pastarąją parą buvo hospitalizuota 20 COVID-19 pacientų. Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 195 koronavirusu užsikrėtę žmonės, iš kurių dešimties būklė yra sunki, rodo Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenys.

Atnaujinta 14.49

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 517 pirminių testų buvo nustatytas 101 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Sergamumo per pastarąsias 14 dienų lygis pasiekė 56,81 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 82 per parą nustatytus užsikrėtimo atvejus.

Penktadienį ryte Estijos ligoninėse buvo gydomi 40 koronavirusu užsikrėtusių pacientų, iš kurių trims buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Naujų mirties atvejų šalyje neužregistruota.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje nustatytas iš viso 4 771 testais patvirtintas COVID-19 atvejis, 73 užsikrėtusieji mirė, 3 747 pasveiko.

Mirė virusu užsikrėtęs Serbijos Stačiatikių Bažnyčios vadovas

Juodkalnijoje penktadienį, pralaimėjęs kovą su COVID-19 infekcija mirė labai įtakingas Serbijos Stačiatikių Bažnyčios (SPC) metropolitas Amfilochijė, pranešė Bažnyčia.

Metropolitas Amfilochijė, kurio pasaulietiškas vardas buvo Risto Radovičius, mirė Podgoricos ligoninėje. Jam buvo 82 metai.

Šį auštą religinį postą jis užėmė maždaug 30 metų, įskaitant permainų periodą, kai buvusi Jugoslavija subyrėjo į atskiras valstybes ir kai 2006 metais Juodkalnija atsiskyrė nuo Serbijos.

Tačiau metropolitas išliko nepalenkiamas proserbiškų interesų gynėjas, gynė serbų nacionalistus ir tokius karo nusikaltėlius kaip Radovanas Karadžičius, už genocidą nuteistas Bosnijos serbų lyderis.

Britų ministras: visuotinio karantino Anglijoje dar galima išvengti

Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas penktadienį pranešė, kad, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, galima išvengti visuotinio karantino Anglijoje, ir pridūrė, jog karantinų tam tikrose teritorijose pakaktų tuo atveju, jei visi laikytųsi reikalavimų, skelbia „Reuters“.

Pastarąją savaitę JK per parą buvo užregistruojama vidutiniškai 20 tūkst. naujų COVID-19 atvejų ir po maždaug 200 mirčių.

D. Raabas teigė manantis, kad situacija yra tikrai rimta, tačiau jis sakė esąs užtikrintas dėl vyriausybės sprendimų.

Paklaustas apie visuotinį karantiną, D. Raabas sakė: „Ne, nemanau, kad jis bus būtinas, tačiau tai priklausys nuo viruso atvejų skaičiaus“.

„Jau matome ženklų, kad, įvedus trijų lygių sistemą, užsikrėtimo atvejų skaičius sumažėjo“, – BBC žurnalistams sakė D. Raabas.

Vyriausybė patvirtino trijų lygių apribojimų atskirose teritorijose sistemą, nors opozicinė Leiboristų partija ragino skelbti laikiną visuotinį karantiną.

Penktadienį vyriausybė pranešė, kad Vakarų Jorkšyre, kuris apima tokius miestus, kaip Branfordą, Lidsą bei Veikfildą, nuo pirmadienio įsigalios aukščiausios pakopos apribojimai.

D. Raabas teigė, kad pakopų sistema ir lokalaus karantino skelbimas yra sąžiningi sprendimai regionų, kuriuose nėra daug COVID-19 atvejų, atžvilgiu.

„Tokiu būdu siekiame išvengti drastiškų priemonių, kurių nenorime dėl jų poveikio ekonomikai“, – sakė D. Raabas.

Prancūzija pradeda antrą karantiną

Prancūzijoje penktadienį įsigalioja antrasis visuotinis karantinas. Po keliasdešimt tūkstančių naujų atvejų kasdien skaičiuojanti šalis taip siekia mažinti apkrovą sveikatos apsaugos sistemai. Nuo pavasarinio karantino naujasis skiriasi tuo, kad lieka atidarytos mokyklos.

Prancūzijos gyventojai ketvirtadienį skubėjo apsikirpti – mažiausiai mėnesį tokios galimybės jie neturės. Penktadienį šalyje įsigalioja antrasis karantinas – be pateisinamos priežasties iš namų eiti nebegalima.

Žinios. Prancūzijoje įsigalioja antras visuotinis karantinas: mažinama apkrova sveikatos apsaugos sistemai

„Pirmas dalykas, kurio šiandien ėmiausi. Pasisekė, kad pavyko užsirašyti dešimtai ryto“, – teigia salono klientė Anne-Marie Mitaut.

Salono savininkas sako suprantantis, kad karantinas jau būtinas, tačiau baiminasi dėl ateities, nors Vyriausybė ir žada paramą verslui.

„Girdėjome prezidento pažadą dėl 10 tūkst. eurų siekiančių subsidijų. Bet ir praėjusį kartą kreipiausi pagalbos –biurokratija didžiulė, reikia samdyti specialistą, kad sutvarkytų dokumentus. Tąkart teko nuleisti rankas“, – sako kirpėjas Damienas Richardas.

Slogios nuotaikos ir sostinėje Paryžiuje. Bet kitos išeities nėra: Prancūzija kasdien registruoja po keliasdešimt tūkstančių naujų atvejų, o medikai įspėja, kad sveikatos sistema gali neatlaikyti.

„Būsime priversti daryti tai, ką turime daryti, bet ne, dėl to tikrai nesidžiaugiame“, – teigia paryžietė Florence Ripoll Diot.

„Manau, gera žinia, kad šį kartą neuždaromos mokyklos. Tai smarkiai prisidės bent jau prie geresnės šeimų psichologinės būklės“, – svarsto Paryžiaus gyventojas Sylvainas Streiffas.

Kitaip nei pavasarį, šįkart toliau veiks mokyklos ir vaikų darželiai, nors jau visiems nuo šešerių metų amžiaus teks būti su kaukėmis. Kol kas karantinas – mėnesiui, bet gyventojai jau įspėjami, kad ir Kalėdoms ruoštųsi kitokioms, nei visada.

„Nebus taip, kad gruodžio 1-ąją naujų infekcijų skaičius nukris iki penkių tūkstančių per dieną. Tą galiu tiesiai pasakyti jau dabar. Karantinas tęsis mėnesį, bet iš jo išeisime etapais, išlaikant komendanto valandą, ko gero, visą gruodį, iki naujų metų“, – teigia Prancūzijos mokslo tarybos atstovas Jeanas-Francois`as Delfraissy.

Dalinis karantinas nuo kitos savaitės skelbiamas ir Vokietijoje, naujus ribojimus penktadienį aptars ir Italijos Vyriausybė.

Atnaujinta 12.06

Naujas rekordas Lenkijoje

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti 21 629 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai – daugiausiai nuo protrūkio pradžios, taip pat užfiksuotos 202 pacientų mirtys, penktadienį sveikatos apsaugos tarnybų informaciją citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesnis paros naujų atvejų rekordas – 20 156 – buvo užfiksuotas išvakarėse.

Tarp naujausių epidemijos aukų 35 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su COVID-19 komplikacijomis, o kiti 167 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis ligomis, sakoma ministerijos „Twitter“ žinutėje.

Pasak pareigūnų, Lenkijoje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 340 834 koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 5 351 užsikrėtęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, penktadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 15 444 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 254 buvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iki šiol šalyje pasveiko 134 724 koronavirusine infekcija persirgę žmonės, iš jų 5 457 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Rekordas Norvegijoje

Norvegijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 495 ir pasiekė 19 563. Tai penktadienį pranešė Visuomenės sveikatos institutas.

Naujas užsikrėtusiųjų skaičiaus paros prieaugis yra rekordinis per visą pandemijos laikotarpį šalyje, pažymi Norvegijos naujienų agentūra NTB. Pirmasis antirekordas buvo užregistruotas dar kovo mėnesį, šios savaitės pradžioje jis buvo viršytas.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų mirė 281 žmogus. Iki šiol testai dėl Covid-19 atlikti daugiau kaip 1,5 mln. Norvegijos gyventojų. Po palyginti ramios vasaros infekuotųjų skaičius ėmė didėti rugpjūčio pabaigoje.

Pirmasis užsikrėtimo atvejis Norvegijoje buvo nustatytas vasario pabaigoje.

Atnaujinta 10.25

Rusijoje per parą oficialiai nustatyti 18 283 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, šis skaičius – didžiausias nuo pandemijos pradžios. Tai penktadienį pranešė federalinis operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

Ankstesnis antirekordas – 17 717 – buvo užfiksuotas diena anksčiau.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis viruso paplitimas šalyje gali būti didesnis.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Rusijoje koronavirusu užsikrėtė 1 599 976 žmonės.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje Covid-19 aukomis tapo 355 žmonės. Ketvirtadienį buvo pranešta apie 366 infekuotųjų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 27 656 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas.

ES finansuos ligonių perkėlimą į kitas šalis

Briuselis numato 220 mln. eurų sumą COVID-19 pacientų perkėlimui iš koronaviruso labiausiai paveiktų šalių į laisvų lovų ligoninėse turinčias kaimynines valstybes, ketvirtadienį pranešė Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen.

Per vaizdo konferenciją su 27 ES valstybių narių lyderiais U. von der Leyen paragino ES šalis kaupti su COVID-19 susijusius duomenis, nes „geras pinigų panaudojimas reikalauja tinkamo dalijimosi informacija.“ Konferencijos metu raginta imtis glaudesnio bendradarbiavimo naujos pandemijos bangos akivaizdoje.

ES valstybių narių lyderiai paraginti neuždaryti sienų, atvirkščiai, kartu ieškoti koronaviruso kontroliavimo būdų ir ruoštis galimos vakcinos išsidalijimui.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ES valstybių lyderiams sakė, kad veiksmų koordinavimas yra itin svarbus, siekiant suvaldyti pandemiją, pranešė kanclerės atstovas.

„Ypač Vokietijai, kaip viduryje Europos esančiai šaliai, yra labai svarbu, kad sienos išliktų atviros, kad veiktų ekonomika ir kad su pandemija kovotume kartu“, – teigė ji.

U. von der Leyen pabrėžė, kad krizę galime įveikti masiškai testuodami. Ji paragino ES šalis patvirtinti bendrus greito testavimo dėl antikūnų standartus.

„Tai leis visoms ES valstybėms pripažinti testų rezultatus ir bus ypač svarbu tada, kai bus atnaujintos kelionės“, – sakė ji.

Tviterio paskyroje Nyderlandų premjeras Markas Rutte teigė, kad „diskusija buvo gera“, ir „nors sveikatos apsaugos sistemą kiekviena šalis organizuoja atskirai, privalome dirbti kartu, kai tas yra įmanoma.“

Atnaujinta 09.43

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyta 8 312 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 173 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Tai – didžiausi nuo pandemijos pradžios Ukrainoje per vieną parą užsikrėtusiųjų ir mirusiųjų nuo COVID-19 skaičiai.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinti iš viso 378 729 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 7 041 užsikrėtęs asmuo mirė, 155 026 pasveiko.

Atnaujinta 08.58

Vokietijoje per parą užfiksuotas rekordinis užsikrėtimo koronaviruso atvejų skaičius – 18 681

Vokietijoje per parą užfiksuotas rekordinis užsikrėtimo koronaviruso atvejų skaičius – 18 681. Tai penktadienį pranešė Roberto Kocho institutas.

Ankstesnis antirekordas buvo užfiksuotas diena anksčiau – 16 744 atvejai per 24 valandas.

Iki šiol Covid-19 buvo diagnozuotas 499 694 Vokietijos gyventojams, nuo komplikacijų mirė 10 349 infekuotieji.

Trečiadienį VFR valdžia nusprendė įvesti naujų visuomenės gyvenimo apribojimų, kad užkirstų kelią koronaviruso plitimui. Nuo lapkričio 2 d. mažiausiai mėnesiui uždaromi restoranai ir barai, patiekalus ir gėrimus bus leidžiama pardavinėti tik išsinešti. Nutrauks darbą kūno rengybos klubai, tatuiruočių salonai, baseinai, grožio salonai, teatrai, kino teatrai ir koncertų salės. Lapkričio mėnesį visos futbolo Bundeslygos rungtynės vyks be žiūrovų.

Skirtingai nuo pavasario karantino dirbs vaikų darželiai ir mokyklos, kirpyklos ir parduotuvės, bet bus privalu laikytis atitinkamų higienos reikalavimų ir socialinio atstumo. Viešose vietose bus leidžiama susitikti ne daugiau kaip dviejų namų ūkių atstovams. Nakvoti viešbučiuose bus galima tik esant didelei būtinybei ir ne turistiniais tikslais.

Atnaujinta 07.15

JAV per parą užfiksuotas naujas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius – 91 295

Jungtinėse Valstijose užfiksuotas sergamumo koronavirusine infekcija rekordas – per parą patvirtinti 91 295 COVID-19 atvejai, taip pat mirė 1 021 anksčiau užsikrėtęs asmuo, parodė ketvirtadienį 20 val. 30 min. vietos (penktadienį 2 val. 30 min. Lietuvos) laiku paskelbti Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Bendras COVID-19 atvejų skaičius Jungtinėse Valstijose nuo pandemijos pradžios pasiekė 8,94 mln., o mirčių skaičius išaugo iki 228 625. JAV pirmauja pasaulyje pagal abu šiuos rodiklius.

Ankstesnis paros rekordas – 88 973 užsikrėtimo atvejai – buvo patvirtintas šeštadienį.

Šiuo metu virusas labiausiai plinta šalies Vidurio Vakarų regione.

Likus kelioms dienoms iki lapkričio 3-iosios rinkimų, demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas savo varžovo Donaldo Trumpo sveikatos krizės valdymą pavertė pagrindiniu kritikos dabartiniam JAV vadovui punktu.