Pasaulyje

2016.01.31 18:17

B. Netanyahu kritikuoja Prancūzijos grasinimą

BNS 2016.01.31 18:17

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį kritikavo Prancūzijos grasinimą pripažinti palestiniečių valstybę, jei planai atnaujinti taikos pastangas žlugs, ir sakė, kad tai niekaip neskatina palestiniečių leistis į kompromisą.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent`as Fabiusas penktadienį sakė, kad jo šalis stengiasi greit atgaivinti planus dėl tarptautinės konferencijos, siekiant dviejų valstybių sprendinio Izraelio ir palestiniečių konflikte.

Jeigu pastangos įkvėpti gyvybės įstrigusiam taikos procesui žlugs, Prancūzija imsis veiksmų vienašališkai pripažinti Palestiną valstybe, sakė L. Fabiusas.

„Tai bus paskata palestiniečiams ateiti ir nesileisti į kompromisus“, – sakė B. Netanyahu, kuris kalbėjo prasidedant ministrų kabineto posėdžiui.

„Derybų esmė yra kompromisas, o prancūzų iniciatyva, kaip apie ją buvo pranešta, tiesą sakant, iš anksto suteikia palestiniečiams priežasčių to nedaryti“, – sakė Izraelio premjeras, priklausantis dešiniajam sparnui.

„Manau, kad matysime išblaivėjimą šiuo klausimu. Bet kokiu atveju, stengsimės į tai atkreipti dėmesį, o mūsų pozicija labai aiški: esame pasirengę įsitraukti į tiesiogines derybas be išankstinių sąlygų ir be diktuojamų sąlygų“, – nurodė B. Netanyahu.

Tuo tarpu palestiniečių , kurie jau seniai siekia tarptautinio proceso Izraelio okupacijai užbaigti ir dviejų valstybių sprendiniui įgyvendinti, sveikino prancūzų iniciatyvą.

Taikos derybos žlugo 2014 metų balandį ir situacija nuo to laiko blogėjo, o naujo dialogo perspektyva atrodo vis tolimesnė.

Palestiniečių, ginkluotų peiliais, šaunamaisiais ginklais arba nukreipdavusių į taikinius savo automobilius, smurto banga įsiplieskė pernai spalį. Dėl šio smurto žuvo jau 25 izraeliečiai, taip pat po vieną JAV ir Eritrėjos pilietį, rodo AFP statistika.

Be to, Izraelio pajėgos nukovė 160 palestiniečių – daugiausiai užpuolikų, bet taip pat ir žmonių, dalyvavusių susirėmimuose ar demonstracijose.