Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.31 17:41

Belgijoje trys asmenys apkaltinti bandymu prisidėti prie Sirijos džihadistų

BNS 2016.01.31 17:41

Belgijoje trys asmenys buvo apkaltinti bandymu vykti į Siriją ir prisidėti prie tenykščių džihadistų, sekmadienį pranešė spauda.

Policija šeštadienį surengusi reidus pietinio Šarlerua miesto Žiumė rajone, areštavo keturis žmones, kurie, kaip įtariama, planavo vykti į karo krečiamą Siriją arba į Libiją.

Pranešimuose sakoma, kad vienas asmuo po apklausos buvo paleistas, o trims kitiems pateikti kaltinimai. Tarp pastarųjų yra neseniai radikalizuota pora.

23 metų vyras iš tos poros, kuris yra atsivertęs į islamą, policijai sakė norėjęs vykti į Siriją dirbti humanitarinio darbo. Jis buvo apkaltintas dalyvavimu teroristinėje organizacijoje.

Maždaug 500 belgų tikriausiai yra išvykę į Siriją kaip kovotojai užsieniečiai ir prisidėjo prie džihadistų, įskaitant grupuotę „Islamo valstybė“, kuri prisiėmė atsakomybę už lapkričio atakas Paryžiuje.

Po lapkričio 13-osios atakų Prancūzijos sostinėje, per kurias žuvo 130, o dar šimtai buvo sužeisti, Belgijos policija suėmė 11 žmonių. Aiškėja, kad tos atakos buvo organizuojamos ir koordinuojamos daugiausia iš Belgijos.

Anksčiau šį mėnesį pareigūnai aptiko tris slėptuves, kuriomis naudojosi įtariami Paryžiaus atakų vykdytojai, – Briuselyje, už valandos kelio nuo jo esančiame Šarlerua ir Ovelė kaime netoli Prancūzijos sienos.

Tačiau prokuratūra šeštadienį nurodė, kad areštai Šarlerua nėra susiję su tęsiamu tyrimu dėl atakų Paryžiuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi