Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.31 20:06

Mažiausiai 10 tūkst. pabėgėlių vaikų laikomi dingusiais Europoje

ELTA 2016.01.31 20:06

Mažiausiai 10 tūkst. pabėgėlių vaikų dingo po to, kai atvyko į Europą. Manoma, kad dalis jų buvo atiduoti į sekso vergiją, skelbia „Daily Mail“.

Europos policijos biuro (Europolo) duomenimis, tūkstančiai jaunų migrantų tapo nusikaltėlių taikiniais ir šiuo metu yra laikomi dingusiais. Ši žinia paskelbta po to, kai tarptautinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pranešė, kad vien pernai apie 26 tūkst. vaikų buvo priversti vykti į Europą vieni.

Europolo personalo vadovas Brajanas Donaldas (Brian Donald) Briuselio leidiniui „Observer“ teigė esant įrodymų, kad kai kurie vaikai gali būti seksualiai išnaudojami gaujų, taip pat susijusių su prekyba žmonėmis. Tuo metu dar kiti vaikai galėjo būti perduoti šeimos nariams.

„Mes tiesiog nežinome, kur jie yra, ką jie veikia ir su kuo jie“, – apie 10 tūkst. dingusiais laikomų vaikų kalbėjo B. Donaldas.

Šią savaitę Didžioji Britanija paskelbė priimsianti daugiau be suaugusiųjų palydos atvykstančių vaikų iš Sirijos ir kitų konflikto zonų. Tiesa, vyriausybė tikslaus skaičiaus neatskleidė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi