Pasaulyje

2016.01.31 12:46

Vakarų Krante per šaudymą sužeisti trys izraeliečiai, užpuolikas nukautas

BNS 2016.01.31 12:46

Trys izraeliečiai sekmadienį buvo pašauti per palestiniečio išpuolį prie vienos žydų nausėdijos ir kariuomenės posto okupuotame Vakarų Krante, o užpuolikas buvo nukautas, pranešė pareigūnai, jau keturis mėnesius tęsiantis smurto bangai.

Izraelio armija nurodė, kad šis incidentas įvyko prie Beit Elo nausėdijos, esančios netoli Ramalos.

Izraelio medikai pranešė, kad trys aukos buvo pašautos, o dviejų žmonių būklė – sunki.

„Užpuolikas pradėjo šaudyti netoli Beit Elo, į šiaurę nuo Jeruzalės, – sakoma Izraelio kariuomenės pranešime. – Ten buvusios pajėgos reagavo į išpuolį ir pašovė užpuoliką, kuris dėl to mirė. Trys sužeisti izraeliečiai evakuojami į intensyviosios terapijos skyrių ligoninėje.“

Vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas matė netoli armijos posto nukauto palestiniečio kūną. Netoliese stovėjo sidabrinės spalvos automobilis su palestinietiškais numeriais.

Palestiniečių greitosios pagalbos medikai norėjo išvežti palaikus, bet Izraelio kariai neleido jiems to padaryti.

Palestiniečių, ginkluotų peiliais, šaunamaisiais ginklais arba nukreipdavusių į taikinius savo automobilius, smurto banga įsiplieskė spalį. Dauguma aukų buvo subadytos, bet keli žmonės buvo pašauti.

Dėl šio smurto žuvo jau 25 izraeliečiai, taip pat po vieną JAV ir Eritrėjos pilietį, rodo AFP statistika.

Be to, Izraelio pajėgos nukovė 160 palestiniečių – daugiausiai užpuolikų, taip pat žmonių, dalyvavusių susirėmimuose ir demonstracijose.

Kai kurie analitikai sako, kad palestiniečiai smarkiai nusivylę dėl besitęsiančios Vakarų Kranto okupacijos, įstrigusio taikos proceso, o neramumus dar labiau kursto vienybės stoka jų pačių vadovybėje.

Tuo tarpu Izraelis tvirtina, kad smurtą labiausiai kursto palestiniečių lyderiai ir žiniasklaida.

Daugelis užpuolikų buvo jauni žmonės, tarp jų paaugliai, kurie atrodo veikiantys savo iniciatyva.