Pasaulyje

2016.01.31 12:29

Filipinuose dėl retų gyvūnų kontrabandos sulaikytas oro uosto policininkas

BNS2016.01.31 12:29

Filipinų pagrindinio oro uosto pareigūnai perėmė 47 retus gyvūnus, kuriuos vienas oro uosto policininkas, kaip įtariama, bandė kontrabanda išsiųsti į Japoniją, sekmadienį pranešė viena laukinių gyvūnų apsaugos aukšto rango pareigūnė.

Tarp perimtų gyvūnų yra 11 ilgakulnių, 11 gyvačių, 11 varanų, aštuoni buriuotieji driežai, taip pat apuokėlių ir apuokų.

Jie buvo rasti ketvirtadienį, sukišti į polistirolo dėžes, pažymėti kaip vandens augalai, sakė šalies bioįvairovės biurui vadovaujanti Theresa Mundita Lim.

„Gavome pranešimą pernai sausį. Tada ir pradėjome savo stebėjimą“, – sakė ji AFP.

Įtariamasis savo postu oro uoste naudojosi tam, kad, kaip manoma, siųstų vietos gyvūnus partneriui Japonijoje, pridūrė ji.

Jis buvo areštuotas dėl laukinės gamtos apsaugos įstatymų pažeidimų, jam gresia ketveri metai kalėjimo, nurodė T. M. Lim.

Pasak jos, nors anksčiau ir buvo nustatyta, kad per šį oro uostą kontrabanda gabenami tokie paukščiai kaip kakadu, dabar pirmą kartą buvo rasta ilgakulnių, kurie yra tarp mažiausių primatų pasaulyje.

Filipininį ilgakulnį Pasaulinė gamtos apsaugos organizacija (IUCN) laiko „beveik nykstančia“ rūšimi.

Kitos rūšys, tokios kaip buriuotasis driežas ir filipininis apuokas, yra laikomos „pažeidžiamomis“ – tai reiškia, kad joms gresia išnykimas.

Minimo policininko areštas yra naujausias skandalas dėl saugumo darbuotojų Manilos Ninoy Aquino (Ninojaus Akino) tarptautiniame oro uoste.

Pernai šeši to oro uosto policininkai buvo apkaltinti, kad į bagažą įdėjo šovinių, o tada iš aukų reikalavo kyšių, kad šios nebūtų suimtos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.