Pasaulyje

2016.01.31 22:48

Kaukėti vyrai Švedijoje nusitaikė į prieglobsčio prašytojus

ELTA2016.01.31 22:48

Apie 100 kaukėtų ir juodai apsirengusių vyrų penktadienį Stokholme dalijo lankstinukus ir ragino gyventojus kilti į kovą su pabėgėliais, skelbia „Ibtimes“.

„Gana!“, „Klajojantys gatvės vaikai iš Šiaurės Afrikos turėtų sulaukti bausmės, kurios nusipelnė“ – tokios skambios frazes buvo skelbiamos kaukėtų vyrų dalytose skrajutėse.

Policijos atstovas pranešė, kad tądien nebuvo užfiksuota jokių smurto apraiškų prieš pabėgėlius, tačiau liudininkai pasakojo matę, kaip gauja vyrų užpuolė kelis žmones, panašius į užsieniečius.

„Guardian“ pranešė, kad pareigūnai iš viso sulaikė keturis asmenis, susijusius su incidentu. Vienas buvo sulaikytas po to, kai užpuolė policininką. Likusieji buvo apkaltinti viešosios tvarkos trikdymu ir kaukių dėvėjimu viešumoje, kas yra neleistina Švedijoje.

9,8 mln. gyventojų turinti Švedija pernai priėmė daugiau 163 tūkst. pabėgėlių ir tapo viena pirmaujančių ES šalių pagal vienam gyventojui tenkantį migrantų skaičių.

Šią savaitę nepilnamečių pabėgėlių centre mirtinai buvo subadyta viena 22 metų darbuotoja. Dėl žmogžudystės buvo sulaikytas įtariamas 15-metis prieglobsčio prašytojas.

„Manau, kad dauguma žmonių yra susirūpinę ir sunerimę dėl galimo didesnio smurto proveržio, Švedijai priėmus tiek daug be suaugusiųjų palydos atvykusių jaunuolių. Dauguma jų susidūrę su labai skausminga patirtimi, todėl lengvų atsakymų nėra“, – teigė Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas.