Pasaulyje

2016.01.31 11:20

Nuskendo dar vienas migrantų laivas – žuvo bent 37 žmonės

BNS 2016.01.31 11:20

Turkijos pakrančių sargyba šeštadienį pranešė radusi į paplūdimį išmestų moterų ir vaikų palaikų, kai mažiausiai 37 žmonės žuvo nuskendus dar vienam migrantų laivui.

Vienas incidento vietoje apsilankęs naujienų AFP fotografas sakė matęs vieną mažą vaiką tarp palaikų, išmestų į krantą netoli Aivadžiko miesto šiaurės rytinėje Čanakalės provincijoje. Pasak jo, tas šiurpus vaizdas pajūryje atgaivino prisiminimus apie Aylaną Kurdi – mažametį sirą, kuris pernai rugsėjį nuskendo per panašią katastrofą ir buvo išmestas bangų kitame Turkijos paplūdimyje; to vaiko nuotraukos sukrėtė visą pasaulį.

Vienoje AFP paskelbtoje nuotraukoje matėsi negyvas vaikas, vilkintis tamsias kelnes mėlyną striukę; jo veidas buvo pridengtas kepuraite. Šalia palaikų gulėjo žindukas.

Kitoje nuotraukoje matomas turkų karo policijos pareigūnas, dedantis vyresnio vaiko kūną į lavonmaišį.

Dar vienas žuvęs mažas vaikas buvo rastas vandenyje, pridūrė AFP fotografas.

Dar nežinomas skaičius kitų vaikų žuvo arti Turkijos pakrantės apvirtus valčiai, kuria pabėgėlių ir migrantų šeimos iš Sirijos, Afganistano ir Mianmaro mėgino pasiekti netoliese esančią Graikijos salą Lesbą.

Dviem dienomis anksčiau netoli Graikijos salos Samo krantų per kitą panašią tragediją žuvo 25 migrantai, tarp jų 10 vaikų.

Vienas Turkijos pareigūnas, su kuriuo susisiekė AFP, sakė, kad po naujausios katastrofos rasti 37 lavonai, tarp jų – žuvusių vaikų. Anksčiau Turkijos pakrančių sargybos pranešime buvo nurodyta, kad 75 žmones pavyko išgelbėti.

AFP fotografas suskaičiavo mažiausiai 19 palaikų.

„Mes liūdime. Bent 20 mūsų draugų iki šiol nerasti“, – sakė viena verkianti moteris, kuri buvo tarp išgelbėtųjų.

Apvirtusi valtis matėsi už maždaug 50 metrų nuo kranto, o Pakrančių sargybos narai toliau ieškojo dingusiųjų. Karo policijos pareigūnai žaliomis beretėmis dėjo kūnus į maišus ir ruošėsi išvežti juos į lavoninę.

Paplūdimyje buvo išsibarstę gelbėjimosi liemenės ir kiti pabėgėlių daiktai.

Pastarosios katastrofos pratęsė niūrią tendenciją, kai praeitais metais mėgindami pasiekti Europą nuskendo beveik 4 tūkst. žmonių, nurodė Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).

Per pirmąsias 28 šių metų dienas Viduržemio jūroje žuvo dar bent 224 migrantai, o dar mažiausiai 12 jų žuvo sausumoje, penktadienį pridūrė IOM.