Pasaulyje

2016.01.30 18:42

Vokietija ruošiasi tradiciniam karnavalui ir apie jį informuoja imigrantus

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.30 18:42

Vokietijos vakaruose ir pietuose, kur vyrauja katalikai, kitą savaitę vyks tradiciniai karnavalai. Rengėjai paprastai išplatina dešimtis tūkstančių skrajučių, kad turistai ir nauji gyventojai būtų informuoti apie karnavalą. Šiemet skrajutes nutarta spausdinti ne tik vokiečių, bet ir arabų kalba, kad visi norintieji galėtų dalyvauti ir būtų išvengta incidentų.

Karnavalo Bonoje organizatoriai nori, kad visi žinotų, kas vyksta, kai kostiumuoti triukšmingi žmonės pasipils į gatves. Kasmet išplatinama apie 70 tūkstančių skrajučių, skelbimų, bet mieste nemažai imigrantų, nemokančių vokiškai, svarbu, kad ir jie būtų informuoti. Po masinių išpuolių prieš moteris Naujųjų metų naktį kilo nerimo, kad kažkas panašaus gali pasikartoti ir per karnavalą, bet rengėjai sako, kad skrajutėse – informacija, o ne elgesio taisyklės.

„Tą pačią informaciją, kurią skelbiame vokiškai apie karnavalą, išvertėme į arabų kalbą, mums svarbu su jais susiklabėti. Na, o dėl elgesio taisyklių, manau, elgiesi gerai arba ne, kokios dar taisyklės“, – sako karnavalo komiteto pirmininkas Christophas Arnoldas.

Skrajutės platinamos pabėgėlių centruose ir aplink juos, migrantai kviečiami džiaugtis švente kartu su turistais ir vietiniais. Pasak rengėjų, iš arabiškos kultūros aplinkos atvykusiems žmonėms reikia paaiškinti, kodėl aplinkiniai keistai apsirengę ir neįprastai elgiasi.

„Žmonės mus maloniai sutinka, nes nemokome, kaip elgtis, skrajutės linksmos, kaip ir pats karnavalas, kuris yra džiaugsminga tradicija, ir pabėgėliai tuo galės įsitikinti. Jeigu padėtis jų šalyse privertė atvykti čia, būtų gerai, jeigu jie prisitaikytų prie mūsų kultūros, o ne vien dejuotų ar stengtųsi įvesti savo taisykles.“, – teigia karnavalo komiteto pirmininkas.

Kitą savaitę ne tik Bonoje, bet ir kituose miestuose prie Reino siaus kostiumuoti karnavalai, tokia tradicija prieš gavėnią.