Pasaulyje

2020.10.29 09:57

Erdoganas kaltina Vakarus kartojant kryžiaus žygius: „islamiškas pasaulis nekenčia Prancūzijos“

Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.29 09:57

Prancūzijos ryžtas ginti žodžio ir saviraiškos laisvę toliau kelia pasipiktinimą musulmoniškame pasaulyje. Mohammado karikatūrų įžeisti tikintieji degina Prancūzijos vėliavas ir boikotuoja prancūziškas prekes, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas apkaltino Vakarų šalis bandymu atkartoti „kryžiaus žygius“.

Antiprancūziški protestai plečiasi. Į gatves degindami Prancūzijos vėliavas išėjo ir Somalio sostinės MogadIšo gyventojai.

Žinios. Nausėda bandys suburti sveikatos ekspertus, kurie teiktų rekomendacijas COVID-19 valdymui

„Protestuokite prieš mūsų religijos negerbiančius netikėlius. Nesėdėkite namuose“, – sakė vietos gyventoja.

Protestuotojai Bangladeše degina Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono iškamšą. Kaip ir kai kuriuose kituose muslmoniškuose kraštuose, čia – raginimai boikotuoti prancūziškas prekes.

„Islamiškajam pasauliui Prancūzija dabar – nekenčiama šalis. Mes, Bangladešo musulmonai, stipriai prieštaraujame jų elgesiui. Jei Macronas neuždraus karikatūrų, Dievo vardu pasaulis juos boikotuos“, – teigė Bangladešo religinis lyderis Mohamadas Ramatula.

Prancūziškų prekių boikotą ragina įvesti ir Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas, apkaltinęs Vakarus bandymu atkartoti kryžiaus žygius.

„Jie tiesiogine žodžio prasme bando atkartoti kryžiaus žygiUs. Tuose kraštuose ėmė sklisti blogio ir neapykantos sėklos“, – pareiškė R. T. Erdoganas.

Turkija pareiškė, kad imsis teisinių ir diplomatinių priemonių dėl satyrinio leidinio „Charlie Hebdo“ trečiadienį išspausdintos prezidento R. T. Erdogano karikatūros.

„Net nemačiau tos karikatūros. Ką aš galėčiau pasakyti apie išgamas, kurie tokiu lygiu įžeidinėja mūsų mylimą pranašą“, – įžeidimais svaidėsi Turkijos lyderis.

Leidinys „Charlie Hebdo“ dėl pranašo Mohammado karikatūrų jau yra tapęs teroro taikiniu. Prancūzija sako nesileisianti įbauginama.

„Nepaisydama bauginimų Prancūzija niekada neapleis savo vertybių, saviraiškos laisvės ir laisvės publikuoti“, – pareiškė Prancūzijos Vyriausybės atstovas Gabrielis Attalas.

Tarptautinį skandalą sukėlė Prancūzijos pažadas kovoti su „islamiškuoju separatizmu“, kai spalio 16-ąją Paryžiaus priemiestyje brutaliai nužudytas per pamokas pranašo Mohammado karikatūras rodęs istorijos mokytojas. Prancūzijos visuomenėje tai įvertinta kaip išpuolis prieš pasaulietines šalies vertybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt