Pasaulyje

2020.10.29 06:37

Naujausia informacija. Švedijoje fiksuojamas naujas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius

atnaujinta 20.21
ELTA, Vaidotas Beniušis, BNS2020.10.29 06:37

Švedijoje patvirtintas naujų COVID-19 atvejų rekordas, kai kurių šalies regionų gyventojams rekomendavus vengti viešojo transporto ir uždarų vietų.

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra sakė, kad pastarąją parą šalyje patvirtinti rekordiniai 3 254 užsikrėtimo virusu atvejai. 10,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje iš viso užfiksuota apie 121 100 infekcijos atvejų ir 5 934 su virusu susijusios mirtys.

Švedijoje „infekcijų skaičius, palyginti su kitomis valstybėmis, iki šiol didėjo pakankamai lėtai“, sakė šalies epidemiologas Andersas Tegnellis. Anot jo, šalyje galiojanti „savanoriškų priemonių“ sistema veikia gerai ir dauguma žmonių paiso rekomendacijų.

Atnaujinta 20.21

Liuksemburgas įveda naktinę komendanto valandą

Dėl koronaviruso pandemijos Liuksemburgas nuo penktadienio įveda naktinę komendanto valandą. Šalies parlamentas ketvirtadienį priėmė įstatymą, anot kurio, gyventojai nuo 23.00 iki 6.00 val. turi likti namuose. Išimtys taikomos tik vykstant į darbą ar pas gydytoją. Taip pat leidžiama kilometro spinduliu nuo gyvenamosios vietos vedžioti šunis.

Parlamentas priėmė ir daugiau ribojimų: restorane ar namuose be kaukių gali susitikti ne daugiau kaip keturi asmenys. Jei žmonių yra daugiau, dėvėti kaukę privalu. Šie suvaržymai galios iki metų galo, komendanto valanda – kol kas iki lapkričio pabaigos.

Atnaujinta 19.39

JK patvirtinti 23 065 nauji COVID-19 atvejai

Jungtinėje Karalystėje (JK) pastarąją parą užfiksuoti 23 065 nauji COVID-19 atvejai, trečiadienį parodė vyriausybės duomenys.

Kaip skelbia agentūra „Reuters“, per tą patį laikotarpį dėl su virusu susijusių priežasčių šalyje mirė dar 280 žmonių, jiems COVID-19 liga diagnozuota per pastarąsias 28 dienas.

Atnaujinta 19.22

Italijoje patvirtinta beveik 27 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Italijoje pastarąją parą patvirtintas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – net 26 831 nauja infekcija ir dar 217 mirties atvejų, rodo oficialūs duomenys.

Tai didžiausias kasdien patvirtinamų infekcijų skaičius nuo pat pandemijos pradžios. Mirčių skaičius nuo antradienio kasdien laikosi virš 200 ribos.

Nerimą taip pat kelia didėjantis intensyviosios priežiūros skyriuose gydomų infekuotų pacientų skaičius: ketvirtadienį jis siekė 1 651 ir buvo 7,5 proc. didesnis nei ankstesnę parą, o per savaitę padidėjo net 66 proc.

Bendras aukų skaičius šiuo metu siekia 38 122, o infekcijų skaičius pasiekė 616 595, sakė civilinės saugos agentūra ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Pirmieji užsikrėtimai nuo pandemijos pradžios – COVID-19 tik dabar pasiekė Maršalo salas

Maršalo Salos – viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuriose iki šiol nebuvo fiksuota koronaviruso infekcijų – pranešė apie pirmuosius atvejus. Virusas Kvadžaleino atole nustatytas dviem JAV kariuomenės garnizono darbuotojams, pranešė salų valstybės vyriausybė. Jie antradienį kariniu lėktuvu atskrido iš Havajų.

Vyriausybės duomenimis, 35-erių moteris ir 46 metų vyras Maršalo salose neturėjo kontakto su gyventojais.

Maršalo Salos – salų ir atolų grupė Ramiajame vandenyne tarp Australijos ir Havajų – kovo pradžioje uždarė savo sienas. Dėl prastos šalies sveikatos infrastruktūros vyriausybė baiminosi, kad šalį pandemija gali paveikti ypač smarkiai.

Nuo birželio Maršalų Salose suvaržymai buvo šiek tiek atleisti ir sienos atidarytos kai kuriems keliautojams – daugiausiai JAV karinių bazių darbuotojams. Kartu jiems privaloma griežta trijų savaičių izoliacija.

Cichanouskajos testas neigiamas

Lietuvoje gyvenančios Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos koronaviruso testas buvo neigiamas, pirmadienį ji ketina baigti saviizoliaciją.

Buvusi kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose izoliavosi praeitą šeštadienį, kai paaiškėjo, kad koronavirusu susirgo Slovėnijos užsienio reikalų ministras, su kuriuo ji buvo susitikusi Vilniuje.

„Sviatlana atliko testą pirmadienį ir sulaukė neigiamo rezultato. Dabar ji laikosi karantino, dirba nuotoliniu būdu iš namų, paiso visų atsargumo priemonių, kurias rekomenduoja gydytojai. Nuo pirmadienio ji planuoja palikti saviizoliaciją ir prisijungti prie komandos“, – BNS ketvirtadienį sakė S. Cichanouskajos atstovė spaudai Anna Krasulina.

S. Cichanouskaja į Lietuvą atvyko netrukus po to, kai Aliaksandrui Lukašenkai lojali valdžia paskelbė, jog jis laimėjo rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimus. Opozicija ir Vakarai sako, kad rinkimai buvo suklastoti. Baltarusijoje daugiau kaip du mėnesius tęsiasi prieš A. Lukašenką nukreiptos protesto akcijos.

Dėl kontakto su Slovėnijos ministru izoliavosi ir ministras Linas Linkevičius. Jis koronaviruso testą ketina darytis vėliau šią savaitę, BNS sakė ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

JAV tarnybos perspėja: prieš ligonines bus vykdomos kibernetinės atakos

JAV saugumo tarnybos trečiadienį perspėjo apie „neišvengiamą kibernetinių nusikaltimų grėsmę“ ligoninėms ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjoms bei paragino šias įstaigas geriau rūpintis savo elektroninių tinklų saugumu.

Federalinio tyrimų biuro (FTB) ir dar dviejų vyriausybės agentūrų išplatintoje rekomendacijoje pabrėžiama, kad esama „patikimos informacijos“, jog programišiai taikosi į sveikatos priežiūros sektorių, naudodami kenkėjiškas programas, o tai „dažnai nulemia atakas reikalaujant išpirkos, duomenų vagystes ir sveikatos apsaugos paslaugų teikimo trikdymą“.

Toks perspėjimas nuskambėjo amerikiečių ligoninėms patiriant didelę apkrovą dėl augančio COVID-19 pacientų skaičiaus, tęsiantis koronaviruso pandemijai, lig šiol pareikalavusią šalyje daugiau nei 226 tūkst. žmonių gyvybių.

Kibernetinių nusikaltėlių naudojami išpirkos reikalaujantys virusai blokuoja taikiniu tapusius kompiuterius, kol sumokami pinigai.

Pastaraisiais metais JAV ir kitų šalių sveikatos apsaugos įstaigos dažnai tampa tokių atakų taikiniais.

Praėjusį mėnesį per įtariamą išpirkos reikalavusių įsilaužėlių ataką buvo sutrikdyta vieno didelio ligoninių ir klinikų tinklo veikla Jungtinėse Valstijos bei Didžiojoje Britanijoje.

2017 metais Jungtinės Karalystės nacionalinė sveikatos apsaugos sistema (NHS) buvo viena iš pasaulinių kibernetinių atakų reikalaujant išpirkos bangos aukų. Per tas atakas kai kurios ligoninės buvo priverstos nepriimti greitosios pagalbos automobilių ir atšaukti dalį operacijų.

JAV federalinės agentūros paragino šalies sveikatos apsaugos paslaugų teikėjas imtis „savalaikių ir pagrįstų atsargumo priemonių“, kad apsaugotų savo tinklus.

Paslaugų teikėjos taip pat raginamos kaip įmanoma greičiau atnaujinti savo operacines sistemas, programinę ir aparatinę įrangą, taip pat reguliariai skenuoti sistemas dėl virusų ir kenkėjiškų programų.

Agentūros taip pat rekomendavo reguliariai keisti slaptažodžius ir naudoti ne vienos pakopos tapatybės patvirtinimą.

Užsikrėtimų rekordai Vokietijoje ir Lenkijoje

Vokietijoje per parą nustatyti 16 744 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai – daugiausia nuo pandemijos pradžios. Tai ketvirtadienį pranešė Roberto Kocho institutas. Užsikrėtimų rekordas vėl užfiksuotas ir Lenkijoje

Ankstesnis antirekordas buvo užfiksuotas diena anksčiau – 14 964 atvejai per 24 valandas.

Iki šiol COVID-19 buvo diagnozuotas 481 013 Vokietijos gyventojų, nuo komplikacijų mirė 10 272 infekuotieji.

Trečiadienį VFR valdžia nusprendė įvesti naujų visuomenės gyvenimo apribojimų, kad užkirstų kelią koronaviruso plitimui. Nuo lapkričio 2 d. mažiausiai mėnesiui uždaromi restoranai ir barai, patiekalus ir gėrimus bus leidžiama pardavinėti tik išsinešti. Nutrauks darbą kūno rengybos klubai, tatuiruočių salonai, baseinai, grožio salonai, teatrai, kino teatrai ir koncertų salės. Lapkričio mėnesį visos futbolo Bundeslygos rungtynės vyks be žiūrovų.

Skirtingai nuo pavasario karantino dirbs vaikų darželiai ir mokyklos, kirpyklos ir parduotuvės, bet bus privalu laikytis atitinkamų higienos reikalavimų ir socialinio atstumo. Viešose vietose bus leidžiama susitikti ne daugiau kaip dviejų namų ūkių atstovams. Nakvoti viešbučiuose bus galima tik esant didelei būtinybei ir ne turistiniais tikslais.

Atnaujinta 13.41

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 5 105 testus nustatytas 251 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis, taip pat mirė vienas anksčiau užsikrėtęs pacientas, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Naujausia COVID-19 epidemijos auka tapo asmuo, patenkantis į 80–90 metų amžiaus grupę.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyti 5 395 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 64 pacientai mirė, 1 406 žmonės laikomi pasveikusiais.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti dar 35 pacientai, ir bendras ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičius išaugo iki 197.

Aštuoniems gydymo įstaigose esantiems COVID-19 pacientams pasireiškia sunkūs simptomai, o kitų 189 hospitalizuotų pacientų būklė vidutinio sunkumo.

Atnaujinta 12.49

Baltarusijoje per praėjusią parą oficialiai patvirtinti 984 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, keturi anksčiau užsikrėtę žmonės mirė, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis pandemijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Ankstesnę dieną skelbta apie 936 naujus COVID-19 atvejus. Nuo epidemijos pradžios testais patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 96 529.

Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 973 koronavirusu užsikrėtę asmenys.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyti 642 pacientai, sirgę COVID-19. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 85 332.

Šalyje atlikta per 2,44 mln. testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 12.14

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti 20 156 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat užfiksuota 301 paciento mirtis – daugiausiai nuo protrūkio pradžios, ketvirtadienį sveikatos apsaugos tarnybų informaciją citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesni paros mirčių ir naujų atvejų rekordai – atitinkamai 236 ir 18 820 – buvo užfiksuoti išvakarėse.

Tarp naujausių epidemijos aukų 46 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su COVID-19 komplikacijomis, o kiti 255 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis ligomis, sakoma ministerijos „Twitter“ žinutėje.

Pasak pareigūnų, Lenkijoje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 319 205 koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 5 149 užsikrėtę žmonės.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, ketvirtadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomas 14 631 COVID-19 pacientas, iš kurių 1 203 buvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iki šiol šalyje pasveiko 129 267 koronavirusine infekcija persirgę žmonės, iš jų 5 763 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Padėtis Estijoje

Estijoje per praėjusią parą atlikus apie 1 700 pirminių testų buvo nustatyti 82 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Sergamumo per pastarąsias 14 dienų lygis pasiekė 52,07 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 125 per parą nustatytus užsikrėtusiuosius.

Ketvirtadienį ryte Estijos ligoninėse buvo gydomi 34 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš kurių vienam buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Naujų mirties atvejų šalyje neužregistruota. Nuo protrūkio pradžios Estijoje nustatyta iš viso 4 671 testais patvirtintas COVID-19 atvejis, 73 užsikrėtusieji mirė, 3 684 pasveiko.

Atnaujinta 12.07

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 17 717 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 366 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis viruso paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Šie skaičiai yra didžiausi nuo pandemijos pradžios šalyje. Daugiausia naujų atvejų tebefiksuojama Maskvoje: per praėjusią parą Rusijos sostinėje užregistruoti 4 906 užsikrėtimo ir 66 mirties atvejai.

Nuo epidemijos pradžios šalyje nustatyti iš viso 1 581 693 COVID-19 atvejai, 27 301 užsikrėtęs asmuo mirė.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyta 14 740 pacientų. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 186 041, sakoma operatyvinio štabo pranešime.

Per parą išrašytų pasveikusių žmonių skaičius taip pat yra didžiausias nuo pandemijos pradžios Rusijoje.

Ukrainoje – 7 342 nauji COVID-19 atvejai

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyti 7 342 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 113 anksčiau užsikrėtusių žmonių, o 2 990 asmenų pasveiko, ketvirtadienį pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Ankstesnę dieną buvo užfiksuoti didžiausi nuo pandemijos pradžios Ukrainoje pasveikusiųjų ir mirusiųjų nuo COVID-19 skaičiai – atitinkamai 3 306 ir 165. Šalyje išvakarėse patvirtinti 7 474 COVID-19 atvejai.

Spalio 23-ąją buvo užfiksuotas naujas užsikrėtimo atvejų paros prieaugio rekordas – 7 517.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinta iš viso 370 417 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 6 868 užsikrėtusieji mirė, 151 632 pasveiko.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga mažiausiai 211 917 žmonių – 4 239 daugiau negu ankstesnę dieną.

Indijoje užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 8 mln.

Indijoje užregistruotų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 8 mln., rodo ketvirtadienį paskelbti vyriausybės duomenys.

Indija yra antra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi pasaulio šalis, kurią lenkia tik JAV, kur užfiksuota 9,1 mln. užsikrėtimo atvejų.

Indijoje užregistruota apie 120 tūkst. mirties atvejų, tuo metu JAV jų patvirtinta daugiau kaip 230 000.

Atnaujinta 07.55

Bulgarijos medikai per pastarąsias 24 valandas užfiksavo 2 760 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų (191 daugiau negu diena anksčiau). Tai didžiausias paros prieaugis nuo pat pandemijos pradžios.

Kaip pranešė ketvirtadienį Bulgarijos sveikatos apsaugos ministerija, bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 45 461.

Daugiausia užsikrėtusiųjų išaiškinta Sofijoje (1 075), Plovdive (206) ir Blagojevgrade (160).

Per parą Bulgarijoje mirė 36 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, bendras mirčių skaičius padidėjo iki 1 197.

Pasak ministerijos atstovų, Bulgarijos ligoninėse trūksta personalo. Tarp medikų užfiksuoti 2 087 užsikrėtimo Covid-19 atvejai.

Apie pirmuosius koronaviruso atvejus Bulgarijoje buvo pranešta kovo 8 d. Šalyje paskelbta nepaprastoji epidemiologinė padėtis, kurią vyriausybė pratęsė iki lapkričio pabaigos.

Nuo ketvirtadienio vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai pereina prie nuotolinio mokymosi. Naktinės diskotekos ir klubai uždaromi mažiausiai dviem savaitėms.