Pasaulyje

2016.01.29 16:35

Medikai: Zika viruso plitimo Europoje tikimybė yra labai maža

BNS 2016.01.29 16:35

Zika viruso plitimo Europoje tikimybė yra labai maža, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

„Įvežtinių Zika virusinės infekcijos atvejų yra užregistruota ir Europoje. (...) Tačiau pabrėžtina, kad Europoje žiemą Zika viruso plitimo tikimybė yra labai maža, nes klimato sąlygos nėra palankios pernešėjų aktyvumui“, – rašoma penktadienį išplatintame ULAC pranešime spaudai.

Zika virusinė infekcija – tai Aedes uodų platinama virusinė liga, kuri šiuo metu sparčiai plinta Pietų ir Centrinėje Afrikoje bei Karibuose. Įvežtinių šios infekcijos atvejų užregistruota ir Europoje – Danijoje, Olandijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje. Keletas užsikrėtimo Zika virusine infekcija atvejų lytiniu keliu taip pat buvo užregistruota, tačiau tai nėra pagrindinis viruso plitimo būdas.

Visiems asmenims, vykstantiems į šalis, kur plinta Zika virusas, rekomenduojama saugotis uodų įgėlimų, o jei apgyvendinimo vietos nėra tinkamai apsaugotos ar kondicionuojamos, pašalinti uodų veisimosi vietas namų aplinkoje.

Zika virusinės infekcijos simptomai dažniausiai yra švelnūs ir tęsiasi nuo keturių dienų iki savaitės, 60–80 proc. atvejų Zika virusinė infekcija yra besimptomė. Ligai būdingas makulinis ar papulinis bėrimas, karščiavimas, sąnarių, raumenų, galvos skausmai, nepūlingas konjunktyvitas. Makulopapulinis bėrimas dažnai prasideda veido srityje ir išplinta po visą kūną.

Didelio sveikatos priežiūros specialistų susidomėjimo Zika virusinė infekcija sulaukė, kai 2015 metų spalį buvo pastebėtas neįprastas mikrocefalijos (neįprastai maža galvos apimtis ir smegenų tūris) atvejų padidėjimas tarp naujagimių Brazilijoje. Ryšys tarp Zika virusinės infekcijos nėštumo metu ir vaisiaus mikrocefalijos yra tiriamas.