Pasaulyje

2020.10.28 13:30

Kalnų Karabacho konfliktas. Azerbaidžanas kaltina Armėniją įvykdžius didžiausią ataką prieš civilius

atnaujinta 14.39
BNS, ELTA2020.10.28 13:30

Azerbaidžanas trečiadienį paskelbė, kad per armėnų raketų smūgį Berdės rajone netoli Kalnų Karabacho fronto linijos žuvo 19 civilių, tačiau Jerevanas paneigė įvykdęs ataką.

Azerbaidžano prezidento padėjėjas Hikmetas Hajiyevas sakė, kad Armėnijos pajėgos paleido į Berdę raketų „Smerč“, o Generalinė prokuratūra paskelbė, kad žuvo 19 ir buvo sužeista dar 40 civilių.

Tai būtų daugiausia civilių gyventojų aukų nusinešusi ataka per praėjusį mėnesį, atsinaujinus susirėmimams dėl ginčijamo regiono.

Armėnijos gynybos ministerija pareiškė, kad šis pranešimas yra „nepagrįstas ir melagingas“.

Pasak Azerbaidžano prezidento patarėjo Hikmeto Hajijevo, Armėnijos pajėgos paleido „Smerch“ raketas į Berdę, o generalinė prokuratūra patikslino, kad 19 civilių žuvo, o dar 60 žmonių buvo sužeisti.

Prieš tai Azerbaidžano generalinė prokuratūra skelbė apie 14 žuvusių civilių ir 40 sužeistųjų. Armėnijos gynybos ministerija teigia, kad šis pranešimas yra „nepagrįstas ir melagingas.“

Antradienį Azerbaidžanas taip pat skelbė apie Armėnijos ataką prieš kaimą Berdės rajone, kurios metu žuvo keturi civiliai, bet Jerevanas tai paneigė.

Nuo rugsėjo 27 dienos, kai atsinaujino mūšiai, abiejose pusėse žuvo daugiau kaip 100 civilių.

Kremlius reiškia susirūpinimą

Kremlius reiškia apgailestavimą ir susirūpinimą dėl tebesitęsiančių kovų Kalnų Karabache, nepaisant anksčiau pasiektų paliaubų susitarimų.

„Mūšiai tęsiasi ir tai kelia apgailestavimą ir susirūpinimą“, – teigė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.