Pasaulyje

2016.01.29 14:08

Rusija skelbia baigusi tyrimą dėl B. Nemcovo nužudymo

ELTA 2016.01.29 14:08

Rusijos tiriamasis komitetas paskelbė baigęs tyrimą dėl opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Komiteto atstovas Vladimiras Markinas penktadienį pranešė, kad penkiems sulaikytiesiems įtariamiesiems iš Čečėnijos buvo pateikti kaltinimai dėl užsakomosios žmogžudystės įvykdymo. 

Pasak V. Markino, įtariamas politiko nužudymo organizatorius Ruslanas Muchudinovas, priklausęs Čečėnijos lyderiui Ramzanui Kadyrovui lojalioms saugumo pajėgoms, vis dar yra laisvėje.

Griežtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas B. Nemcovas buvo nušautas vasario 27 d. vėlų vakarą Maskvoje, ant Didžiojo Moskvorečės tilto netoli Kremliaus.

Sausio 21 dieną Tiriamojo komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas paskelbė, kad B. Nemcovo žmogžudystės byla galiausiai buvo išspręsta. Tačiau velionio politiko dukra Žana Nemcova, atmetusi A. Bastrykino išvadas, apkaltino Tiriamąjį komitetą nerodant suinteresuotumo šios bylos baigtimi.

Opozicijos lyderio artimieji ir advokatai skeptiškai vertina atliktą tyrimą ir teigia, kad B. Nemcovo nužudymą užsakė aukšto rango Rusijos pareigūnai.