Pasaulyje

2020.10.28 12:04

Prancūzų reakcija į Erdogano kaltinimus: „Charlie Hebdo“ skelbia Turkijos vadovo karikatūrą

atnaujinta 14.05
ELTA, LRT.lt, BNS2020.10.28 12:04

Turkija trečiadienį pažadėjo imtis „teisinių ir diplomatinių veiksmų“ dėl Prancūzijos satyriniame laikraštyje „Charlie Hebdo“ paskelbtos šalies prezidento Recepo Tayyipo Erdogano karikatūros.

„Užtikriname savo žmones, kad dėl karikatūros bus imtasi visų reikiamų teisinių ir diplomatinių veiksmų“, – pranešime teigė Turkijos prezidentūra.

Iš karto po prezidentūros pranešimo Ankaros prokuratūra pradėjo „oficialų tyrimą“ dėl publikacijos, pranešė Turkijos naujienų agentūra „Anadolu“.

Trečiadienį ant „Charlie Hebdo“ laikraščio viršelio publikuota karikatūra sukėlė neigiamą daugiausia musulmoniškos Turkijos reakciją, pastaruoju metu tarp Turkijos ir Prancūzijos išaugus įtampai.

Karikatūroje pavaizduotas Turkijos prezidentas su marškinėliais ir apatiniais, geriantis alų iš skardinės ir laikantis pakėlęs hidžabą dėvinčios moters sijoną – matyti jos nuogas užpakalis.

Karikatūroje nupieštas dialogo burbulas – R. T. Erdoganas esą sako „O, pranašas“. Karikatūra pavadinta taip – „R. T. Erdoganas privačioje aplinkoje labai juokingas“.

Turkijos prezidentūra pasmerkė „provokacinius veiksmus ir nesutiko su „Charlie Hebdo“ publikuota karikatūra, kuri esą „neparodo nieko kito, kaip tik klampią priešiškumo Turkijai ir islamui pelkę, kurioje Europa vis labiau skęsta“. Prezidentūra pridūrė, kad šis leidinys tėra „tamsus priešiškumo turkams ir islamui liūnas, į kurį kasdien vis giliau grimzta Europa“.

Karikatūra išspausdinta padidėjus įtampai tarp Turkijos ir Prancūzijos dėl įvairių tarptautinių ginčų.

Pats R. T. Erdoganas pareiškė „nematąs reikalo kažką sakyti niekšams, taip įžeidinėjantiems mano mylimą pranašą“, o karikatūrą pavadino „šlykščiu išpuoliu“.

Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas savaitgalį užsipuolė Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną dėl šio teiginių, kad islamo religija patiria krizę.

„Kokių problemų žmogus, pavarde Macronas, turi islamo ir musulmonų atžvilgiu? – klausė R. T. Erdoganas, šeštadienį (spalio 24 d.) sakydamas kalbą Kaiseryje, centrinėje Turkijoje. – E. Macronui reikalinga pagalba psichikos lygmenyje. Ką dar galima pasakyti apie valstybės vadovą, nesuprantantį tikėjimo laisvės?“

Taip pat Prancūzijos vadovas pažadėjo, kad prancūzai neatisakys karikatūrų, kai čečėnų kilmės jaunuolis nupjovė galvą prancūzų mokytojui, rodžiusiam pranašo Muhammado karikatūras, prieš kelis metus išspausdintas „Charlie Hebdo“ laikraščio. Dėl šių karikatūrų ekstremistai surengė prieš laikraščio redakciją teroristinį išpuolį.

Taip pat skaitykite

Malyje teisiamas džihadistas: 2015-ųjų ataka buvo kerštas už „Charlie Hebdo“ karikatūras

Malyje teisiamas džihadistas iš Mauritanijos trečiadienį teismui pasakė, kad klubą Bamake 2015 metais atakavo keršydamas už prancūzų satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ paskelbtas pranašo Muhammado karikatūras.

Per tą išpuolį Malio sostinėje žuvo penki žmonės.

„Mes ją įvykdėme, „al Mourabitoune“, – paminėdamas vieną džihadistų grupę sakė Fawazas Ould Ahmedas, dar vadinamas „Ibrahimu 10“.

„Mus ne gėda, mes didžiuojamės. Tai buvo kerštas už pranašą po to, ką jie padarė „Charlie Hebdo“, už nuotraukas, karikatūras“, – pareiškė jis.