Pasaulyje

2020.10.28 09:01

JT Saugumo Taryba ratifikavo Libijos paliaubų susitarimą

ELTA2020.10.28 09:01

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ratifikavo paliaubų susitarimą, kurį praeitą savaitę pasirašė kovojančios Libijos pusės, ir paragino „visiškai įgyvendinti šį susitarimą“, teigia JT diplomatai.

JT dirbančių diplomatų teigimu, po paskelbtos deklaracijos artimiausiu metu bus priimta ir atitinkama JT rezoliucija.

„Saugumo Tarybos nariai pasveikino susitarimą dėl nuolatinių paliaubų“, kuris buvo pasirašytas Ženevoje, tarpininkaujant JT, ir ragina „Libijos puses laikytis savo įsipareigojimų“.

Saugumo Taryba taip pat paragino abi puses „parodyti tokį pat ryžtą pasiekti politinį sprendimą“, kai jos susitiks toliau aptarti šį klausimą lapkričio 9 d. Tunise, sakoma deklaracijoje.

JT Saugumo Taryba, be to, pabrėžė būtinybę laikytis ginkluotės embargo į Libiją, kuris buvo įvestas 2011 m., ir nutraukti užsienio šalių kišimąsi į Libijos vidaus reikalus.

Praeitą penktadienį Libijos kovojančios pusės po penkias dienas trukusių derybų Ženevoje, kurioms tarpininkavo JT, pasirašė paliaubų susitarimą.

Libijoje 2011 m., po diktatoriaus Muammaro Gaddafio nuvertimo, prasidėjo revoliucija ir sudėtingas pilietinis karas. Šiuo metu šalį valdo dvi konkuruojančios pusės – Tripolyje įsikūrusi Nacionalinė santarvės vyriausybė, remiama Turkijos ir Kataro, ir šalies rytuose įsikūrusios generolo Khalifa Haftaro pajėgos, remiamos Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto ir Rusijos.