Pasaulyje

2020.10.27 17:23

Estų kariuomenės vadas siūlo Baltijos šalims kurti bendrą karinį palydovą

LRT.lt2020.10.27 17:23

Estijos kariuomenės vadas Martinas Heremas pareiškė, kad Baltijos šalys turėtų vystyti bendradarbiavimą gynybos srityje ir pasiūlė bendrą karinio palydovo projektą.

„Galime kalbėti apie skirtingus aspektus, bet, kas liečia technologinę padėtį, potencialiai galėtume pradėti savo nuosavą palydovų programą“, – M. Heremą cituoja Estijos visuomeninis transliuotojas ERR.

Kariuomenės vadas nurodė, kad dabar Estija savo gynybinius pajėgumus telkia pakrantės gynybai, naudojant minas, laivus naikinti skirtą ginkluotę.

2019-aisiais tuometinis Lietuvos krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas sakė, kad gali niekada nepavykti įgyvendinti bendrų Baltijos šalių pirkimų.

„Jungtiniai įsigijimai, daugiašaliai pirkimai – nemanau, kad jie labai dažni pasaulyje, – portalui „Dedense News“ pernykštį spalį sakė G. Jeglinskas. – Dauguma programų yra bendro vystymo pobūdžio. Bet kai kalbame apie trijų valstybių bendrą įsigijimą, mums tai buvo sunku pasiekti.“

Tačiau nedidelio masto jungtinės programos anksčiau buvo įgyvendintos, pavyzdžiui, dujokaukių ir minų pirkimai, nurodė G. Jeglinskas.