Pasaulyje

2016.01.28 17:20

Zikos virusas plinta itin sparčiai, įspėja PSO vadovė

BNS, ELTA 2016.01.28 17:20

Zikos virusas, kuris, kaip įtariama, sukelia kūdikių apsigimimus, „plinta kaip sprogimo banga“, ketvirtadienį pareiškė Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) vadovė Margaret Chan, ragindama surengti skubų pasitarimą dėl šio protrūkio.

„Nerimas nepaprastai didelis“, – sakė M. Chan per PSO narių susitikimą Ženevoje.

Ji taip pat paragino vasario 1-ąją surengti skubų pasitarimą, kuriame būtų sprendžiama, ar dėl šio protrūkio nereikėtų skelbti tarptautinio masto visuomenės sveikatos ekstremalios situacijos.

Kaip skelbia BBC, Pasaulinė sveikatos organizacija nutarė įkūrti specialią kovos su Zikos virusu grupę.

Pirmadienį susitiksianti ekspertų grupė spręs, ar Zika turėtų būti laikoma pasauline problema, pavyzdžiui, kaip Ebolos karštinė. Taip pat specialiai įkurta komanda tarsis, kokių priemonių imtis stabdant viruso plitimą.

„Nerimo bei nežinomybės lygis išlieka aukštas. Yra gausybė klausimų, turime nedelsiant rasti atsakymų. Dėl šių priežasčių nusprendžiau sušaukti Nepaprastųjų padėčių komitetą“, – nurodė PSO vadovė M. Chan.

Ji sakė, kad per šio viruso, kuris pirmąkart buvo aptiktas beždžionės organizme Ugandoje 1947 metais, ankstesnius protrūkius „retkarčiais pasireikšdavo nesunkūs susirgimai, nekėlę didesnių rūpesčių“.

Tačiau „padėtis mūsų dienomis dramatiškai skiriasi“, perspėjo ji, pabrėždama didėjantį susirūpinimą, kad Zikos virusas galbūt lemia apsigimimus, vadinamus mikrocefalija – kai vaisiaus galvos vystymasis nenormaliai sulėtėja.

„Priežastinis ryšys tarp užsikrėtimo Zikos virusu ir apsigimimų bei neurologinių sindromų dar nenustatytas, bet esama rimtų įtarimų“, – aiškino PSO vadovė.

Pasak jos, vasario 1-ąją per Ekstremalių situacijų komiteto pasitarimą bus konsultuojamasi, „kokių priemonių reikėtų imtis paveiktose šalyse ir kitur“.