Pasaulyje

2020.10.26 15:53

Erdoganas sako, kad Europa su musulmonais elgiasi kaip su žydais prieš Antrąjį pasaulinį karą

atnaujinta 18.00
ELTA, BNS2020.10.26 15:53

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį teigė, kad Europoje su musulmonais dabar elgiamasi taip, kaip buvo elgiamasi su žydais prieš Antrąjį pasaulinį karą, ir apkaltino kai kuriuos Europos lyderius „fašizmu“ ir „nacizmu“.

„Prieš musulmonus dabar yra vykdoma linčo kampanija, panaši į tą, kuri buvo vykdoma prieš žydus Europoje prieš Antrąjį pasaulinį karą“, – sakė R. T. Erdoganas ir paragino Europos Sąjungą (ES) sustabdyti „Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vadovaujamą neapykantos kampaniją prieš musulmonus.“

Turkijos prezidentas, be kita ko, paragino turkus boikotuoti prancūziškas prekes.

„Prašau savo žmonių. Niekada nekreipkite dėmesio į prancūziškus prekių ženklus. Nepirkite jų“, – pirmadienį sakė R. T. Erdoganas.

Santykiai tarp Turkijos ir Prancūzijos dar labiau pašlijo dėl sugriežtėjusios Prancūzijos pozicijos prieš radikalų islamą.

Prancūzijoje musulmonai „nėra persekiojami“

Prancūzijoje musulmonai „nėra persekiojami“, pirmadienį paskelbė Prancūzijos musulmonų tikėjimo taryba (CFCM), ginčui dėl radikalaus islamizmo ir išraiškos laisvės supriešinus musulmoniškas valstybes ir Paryžių.

„Prancūzija yra puiki šalis, jos piliečiai musulmonai nėra persekiojami, jie laisvai stato savo mečetes ir laisvai praktikuoja savo religiją“, – pareiškė taryba, atliekanti oficialios tarpininkės tarp praktikuojančių musulmonų ir valstybės vaidmenį.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pažadėjo kovoti su islamo radikalais po to, kai spalio 16 dieną buvo nužudytas istorijos mokytojas, per pamoką apie saviraiškos laisvę parodęs mokiniams pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų.

Tačiau prezidento komentarai savaitgalį sukėlė protestus musulmoniškose šalyse. Į gatves išėję protestuotojai degino E. Macrono nuotraukas Sirijoje ir Prancūzijos vėliavas Libijos sostinėje Tripolyje.