Pasaulyje

2020.10.26 13:56

Rusijos bažnyčios atstovas išjuokė popiežiaus žodžius apie LGBT: katalikai ims atsivertinėti į stačiatikybę

LRT.lt2020.10.26 13:56

Po to, kai praėjusią savaitę parodytame dokumentiniame filme nuskambėjo asmeninis popiežiaus Pranciškaus pritarimas tos pačios lyties asmenų civilinės partnerystės įteisinimui, Rusijos stačiatikių bažnyčios atstovas pradėjo prognozuoti, kad katalikai ims atsivertinėti į stačiatikybę.

Dokumentiniame filme „Francesco“ popiežius Pranciškus sakė, kad ketina kreiptis į atitinkamas institucijas dėl įstatymo, kuris leistų tos pačios lyties asmenims kurti šeimą.

„Homoseksualūs žmonės turi teisę būti šeimoje. Jie yra Dievo vaikai, – sakė Pranciškus per vieną interviu filmo kūrėjams. – Mums tik reikia turėti civilinės sąjungos įstatymą, kad jų santykiai būtų įteisinti.“

Taip pat skaitykite

Tokius Katalikų bažnyčios vadovo teiginius Rusijos stačiatikių bažnyčios Pasaulio rusų tarybos žmogaus teisių klausimų vadovas Romanas Silantijevas pavadino „stipriu žingsniu link degradacijos“.

„Po šito žmonės bėgs į stačiatikybę ir protestantizmą. Tai gali sukelti skilimą, nes daug katalikų yra gana konservatyvūs“, – portalui „Podjom“ dėstė R. Silantijevas, kurį cituoja „The Moscow Times“.

Tolesniuose komentaruose R. Silantijevas šaipėsi iš popiežiaus pareiškimo svarstydamas, kad dabar daugiau homoseksualių asmenų taps katalikų kunigais, naudosis padėtimi siekdami išnaudoti nepilnamečius.

Rusijos stačiatikių bažnyčia yra itin susijusi su pasaulietine šalies valdžia ir atvirai smerkia homoseksualius asmenis, LGBT bendruomenės narius. Rusija yra uždraudusi „homoseksualią propagandą“, tuo remiantis šalyje draudžiama rodyti LGBT simbolius, rengti „Pride“ renginius. Europos Žmogaus Teisių Teismas šį įstatymą pripažino pažeidžiančiu žmogaus teises.

Šiemet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Konstitucijos pataisas ir joms tariamai buvo pritarta „visuotiniu balsavimu“. Viena iš pataisų apibrėžia santuoką kaip vyro ir moters junginį.

Anksčiau tyrėjai nustatė, kad Rusijos stačiatikių bažnyčios dvasininkai aktyviai dalyvavo Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijoje.

Maskvos patriarchatas yra nutraukęs ryšius su Konstantinopolio patriarchatu po to, kai šis nusprendė pripažinti nepriklausomą Ukrainos stačiatikių bažnyčią.

Taip pat skaitykite