Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.28 09:19

Sirijos pabėgėliai susiduria su švietimo stoka

ELTA 2016.01.28 09:19

Žymi aktyvistė Malala Yousufzai ragina imtis veiksmų dėl milijonų namus palikti turėjusių Sirijos pabėgėlių švietimo, skelbia BBC.

„The Malala Fund“ fondo duomenimis, beveik pusė milijono Sirijoje ar kitose regiono šalyse gyvenančių vaikų nelanko mokyklos.

Anot M. Yousufzai, be išsilavinimo liekantys sirai rizikuoja tapti „prarastąja karta“.

M. Yousufzai, kuriai Pakistano talibai buvo peršovę galvą po to, kai ši agitavo už mergaičių švietimą šalyje, šiuo metu siekia informuoti visuomenę apie Sirijos pabėgėlių švietimo stoką.

Didėjantis skaičius jaunų sirių tampa nepilnametėmis nuotakomis arba dirba ūkiuose ir gamyklose.

M. Yousufzai labdaros fondo pateiktoje ataskaitoje skelbiama, kad aukotojai padengia tik 37 proc. sumos, už kurią būtų įrengiamos patalpos, samdomi mokytojai ir sumokamos kitos išlaidos. Norint padengti trūkumą, skubiai reikia dar 1,4 mlrd. dolerių.

Kitą savaitę Londone vyks Sirijos konferencija, kur aukotojų bus prašoma prisidėti prie to, kad iki kitų akademinių metų pabaigos visi Sirijos pabėgėlių vaikai, gyvenantys Artimuosiuose Rytuose, pradėtų lankyti mokyklas.

Tačiau net Šiaurės šalys, kurios skyrė daugiausia lėšų problemai spręsti, pastebi, kad šių pinigų gali prireikti joms pačioms, atsižvelgiant į tai, kiek sirų šiuo metu atvyksta į Europą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi