Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.27 20:24

Paviešintas vieno pagrindinių Holokausto organizatorių malonės prašymas

BNS 2016.01.27 20:24

Izraelis trečiadienį paviešino kelis dešimtmečius saugotą nacių karo nusikaltėlio Adolfo Eichmanno ranka rašytą malonės prašymą, kuris buvo parašytas likus vos dviem dienoms iki egzekucijos už dalyvavimą Holokauste.

Malonės prašyme, kuris buvo parašytas po to, kai 1960 metais jis buvo atgabentas į Izraelį ir ten nuteistas, A. Eichmannas rašo, kad Izraelio teismas pervertino jo vaidmenį organizuojant Adolfo Hitlerio „Paskutinio sprendimo“ plano, kuriame buvo numatytas šešių milijonų žydų sunaikinimas, įgyvendinimą.

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pristatė anksčiau neskelbtą tuometiniam prezidentui Yitzhakui Ben-Zvi skirtą laišką per ceremoniją, skirtą Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai.

„Nereikia lyginti atsakingų lyderių su tokiais žmonėmis kaip aš, kurie (buvo) verčiami tarnauti kaip paprasčiausi instrumentai tų lyderių rankose“, – rašoma A. Eichmanno laiške, kurį citavo prezidentūra.

„Aš nebuvau koks nors atsakingas lyderis, todėl nesijaučiu kaltas kaip toks“, – rašė vokietis.

„Negaliu pripažinti šio teismo nuosprendžio teisingu ir prašau jūsų, gerbiamasis pone prezidente, pasinaudoti savo teise suteikti malonę ir nurodyti atšaukti man skirtą mirties bausmę“, – prašė nuteistasis.

Laišką pasirašė: „Adolfas Eichmannas Jeruzalė, 1962 metų gegužės 29 d.“.

Tų metų gegužės 31 dienos vidurnaktį nuteistasis buvo pakartas.

A. Eichmannas, vienas pagrindinių Holokausto organizatorių, po Antrojo pasaulinio karo 1950 metais pabėgo iš karo belaisvių stovyklos į Argentiną. Ten jis gyveno netikra pavarde iki 1960 metų, kai Buenos Airėse jį surado „Mossad“ agentai ir slapta išgabeno į Izraelį.

Holokausto aukų atminimo diena Izraelyje šiais metais bus minima gegužės 4–5 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi