Pasaulyje

2020.10.26 08:00

Po Bideno teiginių apie Rusijos grėsmę, Kremlius kaltina jį neapykantos skleidimu

atnaujinta 14.21
ELTA2020.10.26 08:00

Demokratų partijos kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas mano, kad Jungtinėms Valstijoms didžiausią grėsmę kelia Rusija. Jis tai pareiškė interviu televizijos kanalui CBS, kuris buvo paskelbtas transliuotojo tinklalapyje sekmadienį.

Vedėja buvusio viceprezidento paklausė, kuri šalis, jo manymu, kelia didžiausią grėsmę Jungtinėms Valstijoms. „Manau, kad šiuo metu didžiausią grėsmę Amerikai, turint omenyje pastangas pakirsti mūsų saugumą ir mūsų aljansus, kelia Rusija, – atsakė J. Bidenas. – Aš taip pat manau, kad didžiausia mūsų konkurentė yra Kinija“. „Ir nuo to, kokios pozicijos laikysimės, priklausys, ar mes ir ateityje liksime konkurentai, ar tai virs rimtesniu varžymusi jėgų santykio požiūriu“, – pažymėjo demokratų kandidatas.

Jis taip pat pabrėžė, kad ne mažesnį pavojų Jungtinėms Valstijoms tarptautinėje arenoje kelia dabartinio Baltųjų rūmų šeimininko Donaldo Trumpo politika. „Pažiūrėkite, ką jis daro – jis glėbesčiuojasi su visais diktatoriais ir baksnoja pirštu į akis visiems mūsų draugams“, – pareiškė J. Bidenas. Anot jo, dėl tokio D. Trumpo elgesio padidėjo Šiaurės Korėjos raketų arsenalas, o Iranas priartėjo prie branduolinio ginklo sukūrimo.

„Mūsų draugai iš NATO nusigręžia nuo mūsų, nes negali mumis pasikliauti“, – konstatavo politikas.

Anksčiau J. Bidenas ne kartą pareiškė, jog jei jis taps prezidentu, Maskva sumokės už kišimąsi į rinkimus Jungtinėse Valstijose.

JAV prezidento rinkimai įvyks lapkričio 3 d.

Kremlius kaltina J. Bideną

Kremlius pirmadienį sureagavo į JAV demokratų partijos kandidato prezidento rinkimuose Joe Bideno pareiškimą, kad Rusija yra didžiausia grėsmė JAV nacionaliniam saugumui. Kremliaus teigimu, toks vertinimas yra neteisingas ir skatina neapykantą Rusijos atžvilgiu, praneša agentūra „Reuters“.

„Mes visiškai nesutinkame“, – reporteriams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, paprašytas pakomentuoti J. Bideno pareiškimą.

„Galime tik apgailestauti, kad tokiu būdu skleidžiama absoliuti neapykanta Rusijos Federacijai“, – pridūrė atstovas.

J. Bidenas interviu televizijos kanalui CBS teigė manąs, kad JAV didžiausią grėsmę kelia Rusija, o didžiausia konkurentė yra Kinija.

„Manau, kad šiuo metu didžiausią grėsmę Amerikai, turint omenyje pastangas pakirsti mūsų saugumą ir aljansus, kelia Rusija“, – atsakė J. Bidenas.

Tokius komentarus J. Bidenas išsakė, likus kiek daugiau nei savaitei iki JAV prezidento rinkimų, kuriuose jis susirungs su Donaldu Trumpu. Apklausose pirmauja J. Bidenas.

2014 metais Rusijai aneksavus Ukrainos Krymo pusiasalį, Maskvos ir Vašingtono santykiai pasiekė neregėtas žemumas. Tuo metu J. Bidenas ėjo viceprezidento pareigas.

Dvišaliai santykiai dar labiau suprastėjo, kai JAV žvalgybos agentūros padarė išvadą, kad Rusija bandė kištis į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus ir paveikti juos D. Trumpo naudai. Maskva tokius kaltinimus neigė.

Nepaisant to, Rusija liepos mėnesį teigė esanti pasiruošusi bendradarbiauti su bet kuriuo amerikiečių išrinktu prezidentu.